Technologie » Telekomunikacja

Radom miastem cyfrowych innowacji dzięki technologiom Huawei

20 listopada odbyła się konferencja prasowa podsumowująca wdrożenie projektu „Bezpłatny Internet dla mieszkańców Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym"

Radom, 20.11.2014 r. – Dziś odbyła się konferencja prasowa podsumowująca wdrożenie projektu „Bezpłatny Internet dla mieszkańców Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym”, w ramach którego powstała sieć eLTE, która bazując na rozwiązaniach firmy Huawei, zapewniła dostęp do Internetu dla 1500 gospodarstw domowych na terenie miasta. Jest to największe szerokopasmowe wdrożenie technologii LTE dla sektora publicznego w Polsce.

Przed implementacją rozwiązań eLTE gmina dysponowała słabo rozwiniętą infrastrukturą telekomunikacyjną i zapewniała niski poziom nasycenia usługami szerokopasmowego dostępu do Internetu. Dużą część jej mieszkańców można było zaliczyć do grona wykluczonych cyfrowo, a brak dostępu do najnowszych technologii stanowił istotną barierę w dalszym rozwoju Radomia. W tej sytuacji władze miasta zdecydowały się na realizację projektu budowy radiowej sieci szerokopasmowej bazującej na najnowocześniejszych rozwiązaniach. Dzięki przeprowadzonemu wdrożeniu 1500 gospodarstw domowych otrzymało dostęp do szerokopasmowego Internetu. Dodatkowo 500 z nich wyposażono w sprzęt komputerowy, który w dużej mierze przeznaczony został dla osób niepełnosprawnych.

To bardzo ważny dzień dla nas wszystkich. Dzięki wdrożeniu najnowszych rozwiązań technologicznych będziemy w stanie skutecznie walczyć z cyfrowym wykluczeniem i usprawniać sieć telekomunikacyjną w całym mieście. W dobie powszechnej informatyzacji dostęp do szerokopasmowego Internetu jest niezbędnym czynnikiem warunkującym szybki rozwój i sprawne zarządzanie. Wierzymy, że projekt przyniesie wymierne korzyści wszystkim mieszkańcom naszego miasta - powiedział Andrzej Kosztowniak, Prezydent Miasta Radomia.

Stworzona sieć eLTE obejmuje Centralny Punkt Dostępowy (CPD) składający się z serwerowni, rdzenia sieci (Core) LTE i dziesięciu stacji eNodeB. Położony został także 2-kilometrowy odcinek światłowodu pomiędzy CPD a Uniwersytetem Techniczno-Humanistycznym, w którym znajduje się główny węzeł sieci szkieletowej. Integralną częścią projektu w gminie Radom jest również system zabezpieczenia sieci, który obejmuje systemy alarmowy, kontroli dostępu oraz sygnalizacji i gaszenia pożarów. Wartość całego projektu to prawie 10,1 mln PLN. Został on sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

- Jesteśmy dumni, że technologie Huawei w widoczny sposób przyczyniają się do walki z cyfrowym wykluczeniem. Jest to również zgodne z naszą strategią „Building a better connected world”. Dzięki temu wdrożeniu mieszkańcy Radomia otrzymali usługę dostępu do Internetu o przepustowości przy pobieraniu i wysyłaniu odpowiednio: 2 Mb/s i 512 Kb/s, pracującą w zakresie częstotliwości 3,6–3,8 GHz. Jest to największy tego typu projekt, jaki został zrealizowany w całości dla sektora publicznego w Polsce - powiedział Sylwester Chojnacki, Product & Solutions Director, Huawei Polska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Huawei

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »