Rozrywka i wypoczynek » Święta

Radość i beztroska - Dzień Dziecka w Galerii Bronowice

Radość i beztroska - Dzień Dziecka w Galerii Bronowice
Zobacz więcej zdjęć »
Balonowe miasteczko, zabawy i konkursy z nagrodami, warsztaty artystyczne - a przede wszystkim dużo śmiechu i radości. To wszystko czekać będzie na dzieci, które 4 czerwca zajrzą do Galerii Bronowice, by wspólnie świętować Dzień Dziecka.

W sobotę 4 czerwca na najmłodszych klientów Galerii Bronowice czekać będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych pod hasłem „Balonowego Miasteczka”. Przygotowano strefy radości, a w nich m.in. zabawy i konkursy, malowanie buziek w wybrane, fantazyjne wzory czy wspólne tworzenie balonowych zwierzątek. Będzie również poszukiwanie balonów w wielkim, wypełnionym kulkami basenie. Każda z tych aktywności dostępna będzie w wybranej, jednej z 4 stref. Na początku zabawy najmłodsi otrzymają specjalny dyplom, w którym - za udział w poszczególnych atrakcjach, zbierać będą pieczątki. Na terenie Galerii na poziomie +1 pojawi się także tajemnicza, ostatnia strefa, którą trzeba będzie znaleźć, by odebrać piątą pieczątką. Dzieci, które zbiorą komplet pieczątek, otrzymają dodatkowy upominek. Zabawa trwać będzie w godzinach 12:00-18:00 - wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Również w sobotę, 4 czerwca, na młodych artystów czekać będą warsztaty w Galerii ASP Bronowice, czyli w lokalu znajdującym się na poziomie +1 Galerii, którym opiekuje się krakowska ASP. W ramach kontynuowania podróży przez dzieje historii sztuki, uczestnicy zajęć wezmą udział w warsztatach zatytułowanych „Chłopi, rycerze, mnisi i zbóje”. Warsztaty odbywać się będą w godzinach 11:00-13:00, obowiązują na nie zapisy: kulturystyka@asp.krakow.pl.

Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych świąt na świecie, radosne i kolorowe. Jego oficjalna historia sięga lat 50. XX wieku, choć np. w Chinach pojawiło się już w 1926 roku. Choć Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest w większości krajów, nie zawsze przypada tego samego dnia. Wśród naszych sąsiadów (m.in. Czechy, Słowacja, Ukraina), jak również w Polsce, obchodzony jest 1 czerwca. W tym roku przypada „okrągła”, 70. rocznica, a to, że świętujemy ten dzień niezmiennie 1 czerwca od 1952 roku, jest zasługą organizacji The International Union for Protection of Childhood (Światowego Związku Ochrony Dzieciństwa). Święto to miało uświadomić wszystkim dorosłym, że prawa najmłodszych powinny być respektowane na całym świecie, a dzieci nie powinny uczestniczyć w wojnach, chodzić głodne ani być krzywdzone*.

* https://smilyplay.pl/historia-dnia-dziecka-najszczesliwszego-swieta-na-swiecie/

Szczegóły wydarzeń można znaleźć na: www.galeriabronowice.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »