Społeczeństwo » Społeczeństwo

Razem możemy zatrzymać manipulacje na prezentacjach!

Wiele osób zostaje dłużnikami, bo pada ofiarami manipulacji. Są to głównie osoby starsze, które są nieświadome, że podczas zwykłej prezentacji kołder, garnków, itp., prowadzący stosują wiele sztuczek psychologicznych, przed którymi ciężko się bronić.

Wiele osób zostaje dłużnikami, bo pada ofiarami manipulacji. Są to głównie osoby starsze, które są nieświadome, że podczas zwykłej prezentacji kołder, garnków, itp., prowadzący stosują wiele sztuczek psychologicznych, przed którymi ciężko się bronić. Pod wpływem namowy, często nachalnej i nieetycznej, są wprowadzani w błąd, co do ceny i jakości ofertowanych produktów.


Od wielu lat z tym procederem walczy fundacja FAST, w ramach programu „Stop manipulacji, nie kupuj nie prezentacji”. Kilka tygodni temu TVN w programie „Uwaga”, wraz z ekspertami z tego stowarzyszenia pokazało ten proceder od środka, a tuż po emisji – w FAST rozdzwoniły się telefony. Udało się im pomóc bardzo wielu osobom, a kwota zerwanych umów, które zostały podpisane pod wpływem manipulacji sięga obecnie niemal 2 mln. zł i ciągle rośnie. Do tego dojdą kwoty, które zostaną odzyskane na drodze sądowej. Pomagają za darmo, nie pobierając żadnych opłat od oszukiwanych osób.

Te liczby to jednak kropla w morzu. Codziennie wiele osób starszych jest oszukiwanych tą metodą. Nie sposób jest dotrzeć do wszystkich seniorów, by ich przestrzec przed tego typu procederami. Stąd też Fundacja Fast uruchomiła zbiórkę na portalu Polak Potrafi, dzięki której będą mogli rozszerzyć swoją działalność. Nie tylko leczyć, ale też zapobiegać. Każda złotówka pozwoli im przybliżyć się do celu, jakim jest stworzenie filmu edukacyjnego i dotarcie z nim do najbardziej narażonych na manipulację osób.

Zachęcamy zatem do wsparcia Fundacji Fast na portalu Polak Potrafi. Dzięki temu wspólnie uchronimy czyjegoś dziadka czy babcię przed zadłużeniem się.

Okiem eksperta

Negocjator Anna Gąsiorowska: Polskie prawo nie nadąża za życiem. Ciężko jest też wprowadzić takie regulacje, które szanowały by wolność gospodarczą, a przy tym – zabraniały tego typu działalności. Cieszą kary dla oszustów, ale udowodnienie im, że działają niezgodnie z prawem jest bardzo trudne. Całym sercem wspieram akcję „Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji”. Podczas tego typu spotkań, prowadzący stosują wiele mechanizmów wywierania wpływu. Umiejętnie łączą elementy psychomanipulacji, budowania odpowiedniej atmosfery i pozycję ekspertów w danej dziedzinie. I nie mają skrupułów, by ten przekaz kierować do osób najsłabszych, którzy nie mają świadomości, że zostają uwikłani w przemyślaną i wypracowaną strategię manipulowania ich umysłami, a także – portfelami. Zachęcamy do wsparcia tego projektu – dziś została oszukana obca osoba, jutro to może być nasz sąsiad, a pojutrze – członek naszej rodziny. To nie jest tak, że te osoby same sobie są winne – wiele z tych prezentacji przypomina pranie mózgu. Nawet osoba świadoma jakości produktów i mechanizmów rządzących takimi spotkaniami, po pewnym czasie zaczyna wątpić, czy jej ostrożność i podejrzliwość wobec sprzedawców, jest uzasadniona.
Cieszę się, że Fundacja Fast działa na tym polu, a my, wspólnie z nią – możemy uchronić wiele osób przed utratą swoich pieniędzy, podpisaniem niekorzystnych umów, zakupem zupełnie niepotrzebnych czy tandetnych produktów.

Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji.

https://polakpotrafi.pl/projekt/stop-manipulacji-nie-kupuj-na-prezentacji?utm_source=addthis#.Xcj-2SHjyik.link 
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Negocjator Anna Gąsiorowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »