Firma » Biznes

RBL_ ufunduje nagrodę specjalną w konkursie infoShare

Podczas tegorocznej konferencji infoShare RBL_ ufunduje nagrodę w wysokości 3,5 tys. euro dla najlepszego startupu z branży FinTech lub InsurTech. To jedna z wielu inicjatyw zaplanowanych przez RBL_ na ten rok, mających na celu rozpoczęcie współpracy z nowymi firmami.

We wrześniu ubiegłego roku Alior Bank powołał do życia nową markę – RBL_ – skupiającą się na rozwijaniu innowacyjnych projektów i nawiązywaniu partnerstw strategicznych ze startupami oraz firmami zewnętrznymi. RBL_ odpowiada m.in. za akcelerator, fundusz venture capital, prototypowanie, badania z użytkownikami, realizację projektów z zakresu open banking oraz nawiązywanie partnerstw, z firmami zarówno o ugruntowanej pozycji na rynku jak i startupami. Skupia się na poszukiwaniu rozwiązań, które mogłyby zostać wdrożone w Alior Banku lub takich, które wykazują potencjał inwestycyjny. Ambicją RBL_ jest stanie się partnerem pierwszego wyboru dla startupów fintechowych i nawiązanie 20 partnerstw do 2020 roku.

 

Jedną z podjętych ostatnio inicjatyw, mających na celu poszukiwanie nowych partnerów jest udział w konferencji infoShare i ufundowanie nagrody wysokości 3,5 tys. euro w konkursie dla startupów odbywającym się w ramach konferencji. Aby móc walczyć o nagrodę, należy do 28 lutego br. wypełnić formularz na stronie organizatora.

 

Nagroda to jedna z wielu inicjatyw RBL_ realizowanych w celu nawiązania współpracy ze startupami z branży FinTech. W grudniu ubiegłego roku zakończyła się pierwsza edycja programu akceleracyjnyego o nazwie RBL_START. Do programu zakwalifikowało się 8 startupów. Uczestnicy otrzymali wsparcie mentorów i ekspertów Alior Banku oraz partnerów programu, czyli m.in.: PZU, GPW, Microsoft, IBM, Mastercard, Google Cloud, AWS, Huge Thing. Mogli także przetestować swoje rozwiązania z klientami, zweryfikować je pod kątem UX przy użyciu narzędzi RBL_, otrzymali dostęp do portalu dla developerów Alior Banku oraz miejsce do codziennej pracy w czasie programu, w siedzibie RBL_ w Warszawie.

 

W wyniku programu Alior Bank pracuje nad projektami pilotażowymi z wybranymi startupami. Dodatkowo, Bank zdecydował się zainwestować 4 mln złotych w jeden ze startupów z akceleratora – PayPo. Inwestycja była efektem współpracy zespołu inwestycyjnego i mentorów biznesowych, i jest pierwszym krokiem Alior Banku w kierunku utworzenia własnego funduszu CVC. Start rekrutacji do kolejnej edycji programu akceleracyjnego jest zaplanowany na marzec tego roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.bak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
WYKORZYSTANIE SPORTU W PRZECIWDZIAŁANIU AGRESJI RÓWIEŚNICZEJ
Za 4 dni:
Po słowie #2: Marek Bieńczyk | Księgarnia Empik
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »