Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Recepta na udane wakacje

Recepta na udane wakacje
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy marzy o udanym urlopie – niezależnie od tego, czy organizuje go na własną rękę czy wyjeżdża z biurem podróży. A co może zepsuć wymarzone wakacje? Problemy z żołądkiem lub przeziębienie. Żeby wyjazd był udany, warto zabrać ze sobą Nifuroksazyd, Riflux i Cerutin.

Nifuroksazyd – na biegunkę podróżnych
Biegunka podróżnych to częsta przypadłość w trakcie wyjazdów, niekoniecznie w egzotyczne miejsca. Czasem wystarczy stres związany z podróżą czy niedostateczna ilość snu, by zaczęły się zaburzenia jelitowe. Szacuje się, że problem dotyka  20-40% podróżujących1. Dlatego przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w odpowiednie leki o działaniu miejscowym i nie wpływające na naturalną florę bakteryjną znajdującą się w przewodzie pokarmowym – takie jak Nifuroksazyd Polfarmex w wygodnym, rodzinnym opakowaniu, który leczy ostre i przewlekłe biegunki pochodzenia bakteryjnego, zarówno w przypadku biegunki podróżnych, jak i przy zatruciach pokarmowych.

Nifuroksazyd Polfarmex nie zaburza naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, ma szeroki zakres działania – jednocześnie wpływa na aktywność wielu szczepów bakteryjnych, nie powoduje „rozleniwienia jelita” ani gromadzenia się bakterii chorobotwórczych w organizmie.2

Nifuroksazyd Polfarmex to jedyny na rynku lek OTC dostępny w dużym, rodzinnym opakowaniu, zawierającym 20 tabletek, w cenie około 9,20 złotych.

Riflux® – na zgagę
Wyjazdy wakacyjne są nierozerwalnie związane ze zmianą diety – częściej jemy w fast foodach, chętniej sięgamy po smażoną rybę z frytkami, a może się zdarzyć, że jedzenie w naszym hotelu, nawet najlepszym, akurat naszemu żołądkowi nie odpowiada i od stołu wstajemy ze zgagą. 

W przypadku zgagi sprawdzają się leki neutralizujące kwasy oraz obniżające produkcję kwasów w żołądku – takie jak Riflux® zawierający ranitydynę. 

Riflux® to lek bez recepty, hamujący wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Powoduje ustąpienie w krótkim czasie dolegliwości związanych  z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego: nadkwaśności, zgagi, bólów     w nadbrzuszu. Riflux® zwiększa poziom pH w żołądku już po 10 minutach! Dodatkowo hamuje wydzielanie kwasu solnego przez 12 godzin.

Riflux® jest dostępny w wybranych aptekach bez recepty, w cenie około 9,70 zł za opakowanie zawierające 10 tabletek musujących i 16,5 zł za opakowanie zawierające 30 tabletek. 

Cerutin® – na przeziębienie
Wbrew pozorom lato to czas sprzyjający przeziębieniom – za mocno nastawiona klimatyzacja, nagła zmiana pogody, zbyt długa kąpiel w odrobinę za zimnym jeziorze – to wszysto przyczynia się do spadku odporności, a w konsekwencji może doprowadzić do przeziębienia. Warto wtedy sięgnąć po Cerutin® – preparat o skojarzonym działaniu rutozydu i witaminy C (jedna tabletka powlekana zawiera 100 mg kwasu askorbinowego i 25 mg rutozydu trójwodnego). Oba składniki zmniejszają przepuszczalność naczyń krwionośnych, wzmacniając ich ściany. Rutozyd przedłuża działanie witaminy C, opóźniając jej utlenianie. Cerutin jest skuteczny zarówno w profilaktyce, jak  i w leczeniu wspomagającym przeziębień  i grypy.

Cerutin® (lek OTC) jest dostępny w aptekach bez recepty, w cenie 10,72 złotych za opakowanie zawierające 125 tabletek.
1. Seif S Al-Abri, Nick J Beeching, Fred J Nye. Traveller's diarrhoea. „Lancet Infect Dis”. Vol 5, s. 349–60, Vol 5 June 2005 (ang.). 
2. Charakterystyka Produktu Leczniczego Nifuroksazyd Polfarmex, tabletki

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się   z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »