Gospodarka » Chemia
Recykling, warto z tego korzystać.
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Recykling- to maksymalizacja ponownego wykorzystania tych samych materiałów z uwzględnieniem minimalizacji nakładów na ich przetworzenie, przez co chronione są surowce naturalne, które służą do ich wytworzenia,a także te surowce które służą do ich późniejszego przetworzenia.
Skup katalizatorów samochodowych od pewnego czasu nie jest traktowane jako „zbieranie złomu” lecz jako „zbiór złota”. W katalizatorze bowiem znajduje się platyna, czy też rod, które są metalami szlachetnymi.
Kwota jaką można uzyskać oddając w skupie katalizator zależna jest od ilości metali szlachetnych w nim zawartych. Sporo firm potrafi wycenić już na podstawie informacji z jakiego modelu samochodu katalizator pochodzi. Skup katalizatorów, to nawet kilkaset złotych za sztukę.
Dlatego przed zostawieniem katalizatora w warsztacie dobrze się zastanówmy nad tym czy traktujemy to jak złom czy jako możliwość pewnego rodzaju zastrzyku gotówki.
Nadesłał:
JoAnna_NET
|

PORT PC publikuje polską wersję raportu Ember "Electrotech Revolution"
Upał na poddaszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze osłon okiennych
Odpowiedzialność w DNA biznesu. Praktyki NEPI Rockcastle wyróżnione w najnowszym raporcie FOB
Liderzy AWS, Oracle i Cloudflare wystąpią w Warszawie na Tech Race Summit 2026
Paul Yokoyama nowym prezesem Sharp Europe
Komentarze (1)
Co za bzdura. Głównym celem recyklingu, a nie dodatkowym, jest ochrona środowiska. Korzyści finansowe dla przedsiębiorstw to korzyści, jakie do stosowania recyklingu mają tylko zachęcić.