Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Rehabilitacja rwy kulszowej metodą ARPwave

ARP to skrót od nazwy Accelerated Recovery Performance, który tłumaczymy jako przyśpieszone odzyskiwanie sprawności lub metoda przyspieszonej rehabilitacji.

To nowoczesna metoda rehabilitacji, która została opracowana i wdrożona przez doktora Denisa Thompsona i jest stosowana z powodzeniem na całym niemal świecie.

Rehabilitacja opiera się na stymulowaniu mięśni, które są niezdolne do wykonywania ciężkiej pracy i ponoszenia obciążeń, celem ich maksymalnego wzmocnienia. O ile mięśnie kurczą się w naturalnym stanie dwa razy na sekundę to przy zastosowaniu metody ARPwave zwiększamy tę częstotliwość do pięćset skurczów na sekundę. Dzięki temu zwiększa się znacząco przepływ krwi do chorych miejsc, co oznacza w efekcie szybsze wyleczenie pacjenta. Lepiej ukrwione tkanki goją się dużo szybciej, a efekty zastosowania ARPwave są odczuwalne dla pacjenta już po pierwszym zabiegu. Najlepszą rekomendacją tej metody jest fakt, że korzysta z niej wiele tysięcy sportowców z całego świata.

Metoda ARPwave może być wykorzystana przy leczeniu rwy kulszowej, która powodowana jest podrażnieniem nerwów w okolicach odcinka lędźwiowego lub naciskiem mięśnia gruszkowatego na nerw kulszowy. Mięśnie pracujące z opóźnieniem lub wedle błędnych wzorców ruchowych, przenoszą zbyt duże obciążenia na kręgi oraz krążki międzykręgowe. W szczególnie ostrych przypadkach ból jest tak duży, że zaburza czucie w nogach i może spowodować niedowład mięśni, które są odpowiedzialne za ruchy stopą. Zastosowanie metody ARPwave sprawia, że mięśnie szybciej wracają do właściwej aktywności, a sam ból jest redukowany najczęściej w ciągu kilku pierwszych zabiegów.

Dowiedz się więcej na stronie: rehabilitacja-arpwave.pl/bol-kregoslupaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rehabilitacja ARPwave

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 118004 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )