Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Rejestracja Dawców szpiku z Fundacją DKMS w Zielonych Arkadach

Rejestracja Dawców szpiku z Fundacją DKMS w Zielonych Arkadach
Zobacz więcej zdjęć »
Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę.

Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. 4 stycznia w Zielonych Arkadach odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku w bazie Fundacji DKMS.

W pierwszy weekend stycznia w godzinach 9:00-21:00 będzie można wesprzeć walkę z nowotworami krwi, biorąc udział w akcji rejestracji potencjalnych Dawców w bazie Fundacji DKMS.

Kto może zostać Dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny Dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

Akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku lub komórek macierzystych odbędzie się 4 stycznia w godzinach 9:00-21:00 na Placu Eventowym w Zielonych Arkadach. Pomóc może każdy – rejestracja nic nie kosztuje, a może uratować ludzkie życie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »