Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Rekord Guinnessa dla zdrowia

Rekord Guinnessa dla zdrowia
Zobacz więcej zdjęć »
W sobotę 14 stycznia 2012 w łódzkiej Manufakturze odbędzie się Wielkie Badanie Ciśnienia pod hasłem „Czas podwinąć rękawy!”. Będzie to doskonała okazja do bezpłatnego zadbania o zdrowie w Nowym Roku. Akcja będzie połączona z próbą pobicia Rekordu Guinnessa w ilości pomiarów ciśnienia krwi.

Akcja „Czas podwinąć rękawy" została zainicjowana, aby zwrócić uwagę Polaków na problem nadciśnienia tętniczego i poszerzyć ich wiedzę na temat tego schorzenia - jego objawów, konsekwencji, profilaktyki i leczenia. W tym celu 14 stycznia w Manufakturze w Łodzi każdy będzie mógł bezpłatnie zmierzyć swoje ciśnienie i przyczynić się do ustanowienia nowego Rekordu Guinnessa w ilości pomiarów ciśnienia krwi w ciągu 8 godzin.


Swoje wyniki będzie można skonsultować z lekarzami, którzy będą do dyspozycji uczestników wydarzenia przez cały czas trwania akcji - pomogą zinterpretować wyniki pomiarów i udzielą porad dotyczących leczenia nadciśnienia. Ponadto, każdy kto przyłączy się do akcji otrzyma upominek - termometr elektroniczny, a co pół godziny będzie miał szansę wygrać nowoczesny ciśnieniomierz.

W Manufakturze stanie 25 stanowisk pomiarowych - specjalnie na tę okazję zaprojektowanych foteli w kształcie serca. Będzie również stanowisko uprzywilejowane - dla osób niepełnosprawnych i kobiet w ciąży oraz punkt konsultacji medycznych. Organizatorzy pomyśleli także o  rodzicach, którzy tego dnia odwiedzą Manufakturę z dziećmi - na czas pomiaru ciśnienia dzieci będą miały zapewnioną opiekę animatorów w specjalnej strefie dla najmłodszych.

- Do organizacji akcji społecznej „Czas podwinąć rękawy" skłoniły nas dane statystyczne, z których wynika, że prawie jedna trzecia łodzian nie zna wartości swojego ciśnienia krwi. Jednocześnie prawie co trzeci z nich cierpi na nadciśnienie, ale tylko jeden na czterech ma prawidłowo leczone nadciśnienie. Dzięki akcji chcemy zwiększyć wiedzę na temat dostępnej skutecznej walki z chorobami układu krążenia - mówi prof. Piotr Kuna, dyrektor Szpitala im. Barlickiego w Łodzi.
Więcej informacji o akcji na stronie: www.podwincie-rekawy.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Podwińcie rękawy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »