Społeczeństwo » Społeczeństwo

Rekord wylicytowanych płytek na aukcjach WOŚP

Okolicznościowe płytki z podpisem Jurka Owsiaka przekazane przez Ceramikę Paradyż dla WOŚP łącznie osiągnęły rekordową kwotę 52 260 zł.

W najbliższą niedzielę 8 marca w Szczecinie odbędzie się podsumowanie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego ogłoszony zostanie finalny wynik tegorocznych zbiórek i licytacji. Niektórzy wieloletni partnerzy WOŚP już teraz publikują wyniki z przekazanych na aukcję przedmiotów. Przykładem jest Ceramika Paradyż, której 18 okolicznościowych płytek z podpisem Jurka Owsiaka łącznie osiągnęły rekordową kwotę 52 260 zł.

 

28. finał odbył się 12 stycznia pod hasłem „Wiatr w żagle”, a jego celem była zbiórka funduszy na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycyny zabiegowej dla ratowania życia i zdrowia dzieci. W zeszłym roku zgromadzono 175 938 717 złotych i 56 groszy, przekraczając o niemal 50 mln zł wynik z 2018 roku. Tegoroczna edycja może przynieść kolejne rekordy.

 

W tym roku do akcji ponownie dołączyła Ceramika Paradyż, która przekazała 18 okolicznościowych płytek ceramicznych z grafiką 28. finału WOŚP. Limitowana seria trafiła do sztabów w Warszawie, Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Opocznie, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Gdyni, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Wolborzu, a także w Zielonej Górze. Po zakończeniu licytacji i wszystkich aukcji z płytkami ceramicznymi konto fundacji zostało zasilone rekordową kwotą 52 260 zł. Najwyższy wynik osiągnięto w niewielkim Wolborzu w województwie łódzkim — płytkę wylicytowano na scenie za równo 11 000 zł. Rekord padł również w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie płytka została wylicytowana za 7 300 zł, natomiast w Opolu płytka Ceramiki Paradyż okazała się najdroższym przedmiotem wystawionym na aukcję przez tamtejszy sztab, osiągając kwotę 2025 zł. 

 

— Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gramy od lat. Możliwość wspierania tak szlachetnej inicjatywy na rzecz zdrowia i życia dzieci napawa nas ogromną dumą i radością— mówi Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż. — W tym roku znów udało się pobić rekord przekazanych przez nas wyjątkowych płytek, co bardzo nas cieszy i motywuje, aby grać dalej, do końca świata i jeden dzień dłużej. Wsparcie Fundacji to nie jedyne działanie charytatywne firmy. Aby dzieci miały jak najlepsze warunki przy powrocie do zdrowia, przekazaliśmy również nasze produkty m.in. na remonty warszawskiego Instytutu Pomnika-Centrum Zdrowia Dziecka czy Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.       

 

Płytki okolicznościowe Ceramiki Paradyż w formacie 25x40 cm wyprodukowano w technologii trzykrotnego wypału, a w celu uzyskania wysokiej jakości zdobienia użyto past sitodrukowych, które pokryte zostały specjalną granilią transparentną. Wszystkie egzemplarze oprawione w passe-partout własnoręcznie podpisał Jurek Owsiak. 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

walk_pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »