Kultura, sztuka » Kultura

Rekordowa ilość zgłoszeń na Biennale Plakatu

Rekordowa ilość zgłoszeń na Biennale Plakatu
Zobacz więcej zdjęć »
Muzeum Plakatu w Wilanowie podsumowało liczbę prac nadesłanych na 22. Międzynarodowe Biennale Plakatu. W tym roku pobity został kolejny rekord!

Muzeum Plakatu w Wilanowie podsumowało zgłoszenia nadesłane na 22. Międzynarodowe Biennale Plakatu. W tegorocznej edycji konkursu ocenianych będzie blisko 3 500 plakatów, które przysłane zostały przez debiutantów i profesjonalistów reprezentujących aż 50 krajów! Liczba zgłoszeń konkursowych wyniosła w tym roku 1 526, z czego aż 1 039 to zgłoszenia od uznanych w świecie artystów plakatu. Pozostała liczba zgłoszeń (484) pochodzi od osób debiutujących w sztuce obrazowania. W konkursie ocenianych będzie 865 plakatów debiutantów.

„W tym roku otrzymaliśmy imponującą liczbę zgłoszeń do konkursu,” – komentuje Agata Szydłowska, Kurator Międzynarodowego Biennale Plakatu. „Choć oznacza to dla nas więcej pracy, bardzo cieszymy się, że rośnie zainteresowanie grafiką i plakatem. Bardzo ważne jest, że coraz więcej prac dostajemy zarówno od młodych artystów, jak i profesjonalistów. To oznacza, że Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie z edycji na edycję cieszy się coraz większym uznaniem.”

Zgłoszone do konkursu prace będą ocenianie w czterech kategoriach: plakat kulturalny, plakat reklamowy, plakat społeczny oraz Złoty Debiut. W tym roku dodatkowo, w związku z dwusetną rocznicą urodzin Fryderyka Chopina, wprowadzono piątą kategorię – „Chopin na nowo”. Do konkursu w tej wyjątkowej kategorii stanie 241 plakatów, przygotowanych specjalnie na jubileuszową okoliczność.

Prace wyłonione przez komisję kwalifikacyjną po raz pierwszy zostaną zaprezentowane na wernisażu w Muzeum Plakatu w Wilanowie dnia 5 czerwca 2010 r. Wystawa potrwa przez 4 miesiące. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »