Rozrywka i wypoczynek » Sport

Rekordowe wyniki na dystansie pełnego Ironmana

Rekordowe wyniki na dystansie pełnego Ironmana
Zobacz więcej zdjęć »
Norweg Kristian Blummenfelt i Brytyjka Katrina Matthews mają za sobą rekordowy start w zawodach triathlonowych Pho3nix Sub7 / Sub8 w niemieckim Dreźnie. Celem było złamanie historycznych barier na dystansie pełnego Ironmana.

Rekordowe wyniki, czyli złamanie 8 godzin wśród mężczyzn oraz 7 godzin wśród kobiet, udało zrealizować się na specjalnie przygotowanej trasie Dekra Lauritzring. Uczestnicy wyścigu korzystali z pomocy pacemakerów. Dozwolony był również drafting. Większość wyścigu odbywała się na torze do sportów motorowych, a w rywalizacji wzięło udział dwoje ambasadorów marki ASICS – Blummenfelt oraz Matthews.

 

Norweski triathlonista przekroczył linię mety z historycznym wynikiem 6:44:25’, pokonując barierę Sub7 jako pierwszy zawodnik w historii. 3 minuty i 11 sekund za nim finiszował reprezentant Wielkiej Brytanii, Joe Skipper. Pełny dystans Ironmana składa się z 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42,2 km biegu.

 

Ten wynik jest efektem ciężkiej pracy oraz poświęcenia. Przekroczyłem granicę zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Jestem bardzo zadowolony, dlatego chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie podczas zawodów. To było jedyne w swoim rodzaju wydarzenie na ultraszybkiej trasie i ogólnie świetnymi warunkami, które pozwoliły mi zrealizować plan oraz skutecznie podjąć wymagające wyzwanie – powiedział Kristian Blummenfelt.

 

Nieosiągalną dotychczas barierę Sub8 wśród kobiet przełamała natomiast Matthews, która okazała się lepsza od Szwajcarki, Nicoli Spirig o niecałe 3 minuty. Brytyjka osiągnęła łączny czas 7:31:54’. – Mam w sobie wiele emocji, ale przede wszystkim czuję wdzięczność za wynik, na który złożyła się fantastyczna praca całego zespołu. Wiedziałam do czego jestem zdolna, ale zobaczenie czasu na mecie z siódemką zamiast ósemki jest po prostu szalone. Brakuje mi słów, aby to opisać – stwierdziła Katrina Matthews.

 

Ze względu na charakter imprezy, wyniki nie zostały uznane jako oficjalne przez światowe federacje. Sportowcy podlegali natomiast przepisom antydopingowym WADA.

 

Wyniki:

 

Kristian Blummenfelt: 6:44:25

Pływanie: 48:21

Rower: 3:24:22

Bieganie: 2:30:50

 

Katrina Matthews: 7:31:54

Pływanie: 54:43

Rower: 3:50:06

Bieganie: 2:46:09Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

2pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »