Firma » Biznes

Rekordowe wyniki OSM Piątnica w I półroczu 2010 r.

Rekordowe wyniki OSM Piątnica w I półroczu 2010 r.
Zobacz więcej zdjęć »
OSM Piątnica zakończyła pierwsze półrocze 2010 r. z bardzo dobrymi wynikami finansowymi. Mleczarnia odnotowała we wspomnianym okresie rekordowe wolumeny sprzedaży, osiągając przychód w wysokości 271,5 mln zł.

OSM Piątnica osiągnęła rekordowe wyniki finansowe i tym samym umocniła swoją pozycję na rynku.

W pierwszym półroczu 2010 r. spółdzielnia uzyskała ok. 10% wzrost sprzedaży we wszystkich grupach produktów. Największą, bo aż 20% dynamikę, odnotowano w kategorii sera Mascarpone, a o 14% zwiększyła się sprzedaż Serka Wiejskiego – najbardziej znanego produktu Piątnicy. Przychody mleczarni w pierwszym półroczu 2010 r. przekroczyły 271,5 mln zł  i były o 11,9% wyższe niż w ubiegłym roku. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2010 r. OSM Piątnica skupiła od rolników 95,7 mln litrów mleka – o 10% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dzięki bardzo dobrym wynikom sprzedaży spółdzielnia mogła też podwyższyć ceny skupowanego mleka – średnio do 1,52 zł za litr. OSM Piątnica już 11. rok z rzędu płaci dostawcom rekordową cenę za surowiec.

  Pierwsze półrocze 2010 roku było dla naszej mleczarni udane – mówi Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica. W czerwcu br., po raz pierwszy w historii naszej firmy, miesięczna sprzedaż przekroczyła 50 mln zł. Najwyższa jakość naszych wyrobów cały czas „przyciąga” do marki Piątnica nowych konsumentów. Największe wzrosty sprzedaży obserwujemy w kategorii produktów o obniżonej zawartości tłuszczu. Do wzrostu sprzedaży przyczyniły się także nowe produkty Piątnicy, zwłaszcza pierwszy na polskim rynku Serek Wiejski z probiotykiem oraz doskonale przyjęty przez klientów serek Twój Smak z łososiem – wyjaśnia Zbigniew Kalinowski. Pierwsza połowa roku była dla nas również ogromnym wyzwaniem – dodaje prezes. – Popyt na Serek Wiejski Piątnicy był tak duży, że od kwietnia do czerwca liczba zamówień przekraczała o ok. 20-30% możliwości produkcyjne spółdzielni. W maju br., po zainstalowaniu kolejnych urządzeń, udało nam się zwiększyć produkcję Serka Wiejskiego o ok. 7-8% i tym samym  poprawić poziom realizacji dostaw.

OSM Piątnica cały czas realizuje kolejne inwestycje. W trakcie rozruchu jest linia do pakowania śmietan oraz deserów mlecznych. Mleczarnia rozpoczyna także budowę kotłowni gazowej wraz z dwoma generatorami prądu. W najbliższych planach OSM Piątnica jest również budowa nowoczesnego magazynu chłodniczego oraz rozbudowa części produkcyjnej, w której m.in. zostanie uruchomiona produkcja nowych asortymentów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »