Gospodarka » Narzędzia

Rekordowo wydajne wkrętarki Bosch

Rekordowo wydajne wkrętarki Bosch
Zobacz więcej zdjęć »
Nowe wiertarko-wkrętarki Boscha GSR 14,4 V-LI oraz 18 V-LI są bardzo wydajne. Na przykład wkręcenie 210 wkrętów (6x60mm) w miękkie drewno nie stanowi dla modelu o napięciu 14,4 V-LI żadnego problemu.

Wprowadzając nowe produkty do swojej oferty Bosch staje się pierwszym producentem oferującym kompletny program profesjonalnych wiertarko-wkrętarek z akumulatorami litowo-jonowymi o napięciach od 10,8 V do 36 V. Urządzenia pojawiły się na rynku w maju.


Bosch jako pierwszy wprowadził technologię litowo-jonową w narzędziach profesjonalnych w 2005 roku. Wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8 V-LI zdefiniowała nową klasę elektronarzędzi, których cechą charakterystyczną była pełna moc i o połowę mniejszy format. W kolejnym kroku Bosch zaprezentował nowy wymiar profesjonalnych urządzeń akumulatorowych, które mocą dorównują urządzeniom sieciowym. Do sprzedaży trafiły młoty udarowo-obrotowe, wiertarki udarowe i wiertarko-wkrętarki z akumulatorami litowo-jonowymi 36 V-LI.

W tym roku Bosch uzupełnia swoją ofertę wprowadzając wiertarko-wkrętarki akumulatorowe o napięciu 14,4 i 18 V-LI. Tym samym staje się oferentem kompletnego programu profesjonalnych wiertarko-wkrętarek z akumulatorem litowo-jonwym. Produkty GSR 14,4/18 V-LI Professional Standard Duty są zasilane nowym akumulatorem „Li-Ion Premium" o pojemności 2,6 Ah. Urządzenia są wyposażone w bardzo wydajne silniki z wysokiej jakości łożyskami oraz przekładnie odznaczające się niewielkim tarciem. Dzięki wysokiej gęstości energii akumulatorów Premium oraz bardzo wysokiej efektywności przeniesienia napędu pełny ładunek akumulatora wystarcza do wkręcenia 210 śrub o wymiarach 6 x 60 milimetrów w miękkim drewnie. To najwyższa liczba wkręconych śrub w tej klasie wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Szybkie tempo pracy zapewniają dużej mocy silniki osiągające maksymalną prędkość obrotową 450 i 500 obrotów na minutę na pierwszym biegu, oraz 1450 i 1600 obrotów na minutę na drugim biegu. Jeśli dodać do tego długą żywotność akumulatorów Li-Ion Premium otrzymujemy narzędzia, które stanowią bardzo opłacalną inwestycję dla rzemieślników.

Nowe wiertarko-wkrętarki litowo-jonowe Bosch klasy Standard Duty posiadają ponadto 13-milimetrowy szybkozaciskowy uchwyt wiertarski z blokadą Auto-Lock oraz wyjątkowo wytrzymałą obudowę z materiału „Dura Shield", dzięki któremu zachowują pełną sprawność, nawet po upadku na beton z wysokości dwóch metrów. Dużą wytrzymałością charakteryzuje się także 2-biegowa przekładnia z zębatkami metalowymi oraz pokrętło nastawcze wykonane z aluminium. Nowe wiertarko-wkrętarki akumulatorowe są także ergonomiczne. Duże, miękkie powierzchnie Softgrip w obrębie rękojeści zapewniają komfortową i bezpieczną pracę. Dioda LED dodatkowo doświetla miejsce pracy.

Przewaga technologii litowo-jonowej
Technologia litowo-jonowa Premium firmy Bosch ma przewagę nad pozostałymi technologiami akumulatorowymi. Wysokiej jakości ogniwa o niskiej oporności wewnętrznej gwarantują maksymalną wydajność. Odporne na wibracje połączenia - pomiędzy poszczególnymi ogniwami oraz pomiędzy akumulatorem i urządzeniem - skutecznie zapobiegają stratom energii. Inteligentne zarządzanie energią za pomocą systemu „Electronic Cell Protection" (ECP) optymalizuje wydajność energetyczną w trakcie ładowania oraz pracy. System chroni ogniwa akumulatora przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem. Dzięki temu akumulatory Li-Ion Premium firmy Bosch osiągają nawet o 400 proc. dłuższą żywotność w porównaniu do innych akumulatorów. Elektroniczna kontrola procesu ładowania zapobiega przeładowaniu ogniw, a tryb szybkiego ładowania sprawia, że akumulatory są naładowane w 75 proc. już po upływie połowy czasu potrzebnego do naładowania akumulatora do pełna.

Wszystkie akumulatory litowo-jonowe ważą przy takiej samej wydajności o 40 proc. mniej od akumulatorów niklowych, rozładowują się samoczynnie w bardzo nieznacznym stopniu i ze względu na brak efektu pamięci mogą być doładowywane w dowolnej chwili. Ponadto, w trakcie pracy nie wykazują spadku wydajności.

Dane techniczne GSR 14,4/18 V-LI Professional
Prędkość obrotowa na 1. biegu - 0-450/0-500 obr./min
Prędkość obrotowa na 2. biegu - 0-1450/0-1600 obr./min
Moment obrotowy, wkręcanie miękkie - 22/26 Nm
Moment obrotowy, wkręcanie twarde - 50/56 Nm
Maks. średnica śrub - 7/8 mm
Maks średnica wiercenia w drewnie - 32/35 mm
Ciężar - 1,7/1,8 kg

Sugerowana cena detaliczna brutto (lipiec 2008):
- GSR 14,4 V-LI - 1341 zł
- GSR 18 V-LI - 1524 zł

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG. Pozostałe udziały należą do rodziny Bosch i firmy Robert Bosch GmbH.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, sprzętu car multimedia Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »