Technologie » Komputery

Relacyjne bazy danych

W tym poście chciałbym przedstawić następujący temat: "bazy danych". Z pewnością to pojęcie jak i produkty np. firmy Oracle, części czytelników jest znane.
Jednak artykuł ten przeznaczony jest głównie dla tych, którzy nie mają bladego pojęcia m.in. o czymś takim jak relacyjne bazy danych ( relacyjne ponieważ bazy danych to pojęcie typowo informatyczne. Wyróżniamy następujące typy baz:
  • bazy proste ( przykłady: relacyjne bazy danych , bazy obiektowe)
  • bazy złożone (bazy kartotekowe, hierarchiczne bazy danych)

Przykładem relacyjnych baz danych są produkty firmy Oracle Corporation. Oracle Corporation to zdecydowania największa firma na rynku relacyjnych baz danych. Jak bardzo jest ona popularna można sprawdzić wpisując słowo oracle w wyszukiwarce google. Liczba wyników to grubo ponad 100 milionów! Oracle używa SQL (ang. Structured Query Language) standardowego języka zapytań. Typowa baza danych składa się z tabel i rekordów. Rekord to struktura opisująca jeden obiekt i sładająca się z paru pól.

Temat "bazy danych" jest bardzo bogaty i trudno streścić go w tak krótkim artykule. Trzeba pamiętać, że dzisiaj trudno sobie wyobrazić świat komputerów bez czegoś takiego jak bazy danych. Specjalista umiejący się biegle posłużyć "oraclem" albo innymi produktami typu relacyjne bazy danych zawsze znajdzie pracę. Tak więc panie i panowie do pracy;) Spora dawka wiedzy na temat baz danych z pewnością nie zaszkodzi, a w większośći przypadków pomoże.

Jeśli interesują Cię bazy danych zapraszam na stronę --> bazy danychRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kholmow

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »