Dom » Wnętrza

Remont

Budowanie nowego domu lub remontowanie starego wymaga długich i przemyślanych przygotowań. Nie da się sprawnie przeprowadzić remontu bez dokładnych planów i kosztorysu. Oczywiście można próbować, ale istnieje spore ryzyko, że takie przedsięwzięcie nie zakończy się dobrze.

Prace budowlane to na ogół masa szczegółów składających się na większą całość. Przekonaj się jak poprawnie przygotować się do remontu i jak w sposób efektywny przebrnąć przez niego.

Planowanie

Na ogół każdy remont jest poprzedzony wizytą w składzie budowlanym i zakupem niezbędnych materiałów i narzędzi. Bez dokładnej listy zakupów, na której znajdą się szczegółowe informacje dotyczące kolorów farb, ilości tapet i glazury, różnego rodzaju klejów i materiałów niezbędnych przy remoncie oraz narzędzi typu pędzel czy wałek, nie ma sensu rozpoczynać zakupów. Kupowanie metodą „przyda się jeszcze to, o i to też mi się podoba” jest co prawda łatwe, ale może okazać się pułapką. Zazwyczaj w domu okazuje się, że brakuje czegoś niby drobnego, ale na tyle istotnego, że bez tej jednej jedynej rzeczy nie da się ruszyć do przodu z robotą. Nie wszystko da się zrobić i zastąpić metodą chałupniczą. Dlatego skrupulatne zaplanowanie i spisanie wszystkich niezbędnych przedmiotów to podstawa przy rozpoczęciu remontu.

Łazienka

Przykładowo remont łazienki pociąga za sobą konieczność kupna nie tylko tak oczywistych rzeczy jak sedes i brodzik lub wanna, oraz krany i umywalki. Niezbędny a nie zawsze sprzedawany w komplecie z baterią prysznicową będzie uchwyt na słuchawkę prysznicową. Równie konieczny co często pomijany przy planowaniu okazuje się być syfon pod brodzik czy wannę. Montowanie wanny bez syfonu mija się z celem, może się okazać, że w łazience nie da się oddychać. Jak wiadomo syfon ma za zadanie nie tylko zbierać włosy wypadające podczas kąpieli, ale także izolować pomieszczenie od fetoru z kanalizacji. A wszystko to dzięki stojącej w nim wodzie, która jak wiadomo nie przenosi zapachu. Równie rzadko przy remoncie łazienki myśli się o hakach, które często okazują się być niezbędne do zamocowania lustra czy szafek. Podobnie rzadko myśli się o folii ochronnej co jest dużym błędem.

Aby remont był przyjemnością, a nie koszmarem powracającym w snach jeszcze wiele lat po jego zakończeniu trzeba po prostu dobrze się do niego przygotować. Nie jest to szczególnie trudne. Wystarczy tylko poświęcić odrobinę czasu na przemyślenie wszystkich robót krok po kroku. Efekt z pewnością będzie pozytywny i zadowoli wszystkich domowników. 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

emildrawski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »