Dom » Budownictwo

Remonty instalacji elektronicznych

Remonty instalacji elektronicznych
Zobacz więcej zdjęć »
Instalacje elektryczne w budynkach, które powstały w latach 80 wymagają renowacji. Przyczyna jest prosta – nie są one przystosowane do obciążenia, jakim poddawane są współcześnie.

Instalacje elektryczne starego budownictwa nie zostały zaprojektowane z myślą o zasilaniu sprzętu AGD, nowoczesnych, ogromnych telewizorów czy też komputerów stacjonarnych, charakteryzujących się dużym poborem mocy. Rezydenci starych mieszkań często też narzekają na brak odpowiedniej ilości gniazdek. Poza tak pragmatycznymi problemami, nie zapominajmy też o kwestii bezpieczeństwa. Przestarzałe instalacje elektryczne, które poddane zostaną dużemu obciążeniu, mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia.

Przygotowania do modernizacji instalacji elektrycznej


Przed rozpoczęciem remontu lub też całkowitej wymiany instalacji elektrycznej, musimy przygotować wszelką dokumentację, dokumentującą montaż obwodów. Jeśli nie dysponujemy takową, będziemy musieli zaopatrzyć się w specjalistyczne urządzenie, które pozwoli nam wykryć umiejscowienie przewodów elektrycznych w ścianach. Remonty przestarzałych instalacji elektrycznych najlepiej zlecić firmom oferującym usługi budowlane, które zajmą się tym fachowo. Pamiętajmy, iż w Polsce do wykonywania tego typu czynności wymagane są stosowne uprawnienia. Jeśli jednak zdecydujemy się na podjęcie próby samodzielnego usunięcia drobnych awarii, zachowajmy szczególną ostrożność. Lekkomyślność może doprowadzić do tragedii, nawet przy tak banalnym zadaniu jak wymiana gniazdka elektrycznego czy wymiana bezpiecznika.

Czy nowa instalacja elektryczna jest potrzebna?


Istnieją dwie główne przesłanki do podjęcia decyzji o remoncie lub całkowitej wymianie instalacji elektrycznej w naszym domu. Przede wszystkim powinniśmy mieć na celu bezpieczeństwo domowników i naszego majątku. Pamiętajmy, iż przestarzała instalacja elektryczna, którą poddamy nadmiernym przeciążeniom, może spowodować zwarcie, którego rezultatem niejednokrotnie jest pożar. Drugim powodem jest ciągle wzrastająca ilość urządzeń elektrycznych, które znajdują się we współczesnych domach oraz brak odpowiedniej ilości gniazdek elektrycznych. Renowacja instalacji elektrycznej, prócz bezpieczeństwa, zapewni nam też komfort mieszkania.

Kosztowne remonty instalacji elektrycznych


Szacując koszty renowacji instalacji elektrycznych, musimy wziąć pod uwagę cenę materiałów oraz wynagrodzenie dla wykwalifikowanego elektryka, który wykona dla nas taką usługę. Koszt materiałów, w zależności od regionu kraju może znacznie się różnić. Specjaliści, którzy zajmują się profesjonalną renowacją instalacji elektrycznych, na ogół dyktują stawkę za tak zwany punkt, czyli doprowadzenie przewodów np. do puszki czy gniazdka. Dodatkowe koszty robocizny wiązać się będą z umieszczeniem w ścianie jednego metra kabla elektrycznego i w dużej mierze zależne będą od typu ścian. Remonty instalacji elektrycznej nie należą do tanich usług. Nie oszczędzajmy jednak na bezpieczeństwie swoim i najbliższych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mtiwbud

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »