Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Rewolucja w walce z rozstępami

Rewolucja w walce z rozstępami
Zobacz więcej zdjęć »
Niestety, rozstępy to ogromny problem znacznej ilości kobiet na całym świecie. Problem ten na ogół pojawia się w czasie dojrzewania a także w okresie ciąży. Dodatkowo jest to także problem nadmiernego tkanki tłuszczowej albo tez steroidów.

Rozstępy powstają przede wszystkim, dlatego, ze w naszym organizmie nieprawidłowo pracują fibroblasty, jakie to odpowiadają za produkcje kolagenu i elastyny. Owe białka odpowiadają za sprężystość oraz elastyczność naszej skóry, ale często się zdarza, ze hormony osłabiają ich włókna a tym samym są w większym stopniu podatne na rozciąganie.

Tego typu zaburzenia hormonalne są najczęstszą przyczyną powstawania rozstępów. W takich sytuacjach uszkodzeniu ulegają włókna kolagenu oraz elastyny, zaś w chwili, kiedy skóra rozciąga się powstają nieestetycznie wyglądające zmiany.

Jak usunąć rozstępy?

<p">Zdajemy sobie sprawę, że usuwanie rozstępów jest procesem bardzo trudnym. Najlepsze efekty osiągamy w chwili, gdy rozstępy są jeszcze w początkowej fazie rozwoju. Warto mieć na uwadze, że walka z nimi to przede wszystkim profilaktyka, a także przeciwdziałanie ich tworzeniu się. Tym samym powinniśmy:

 • Utrzymywać prawidłową masę ciała
 • Pamiętać o regularnej aktywności
 • Korzystać z masaży w gabinecie kosmetycznym
 • Korzystać z automasażu
 • Stosować kosmetyki ujędrniające naszą skórę

Szczególnie trudną sytuacją jest walka z istniejącymi już zmianami skórnymi. W tym celu powinniśmy szukać naprawdę dobrych kosmetyków, jakie to zawierają w swoim składzie kolagen i koenzym q10. Takie preparaty znajdziemy na stronie firmy KFD. Cieszą się one wielką popularnością, albowiem ich jakość jest naprawdę wysoka. Zastosować warto także te preparaty, jakie to zawierają różne peptydy a także wyciągi roślinne z bluszczu, skrzypu polnego lub też z wąkroty azjatyckiej.

Zbawienna rola zabiegów kosmetycznych

Ważną rolę w walce z rozstępami na pewno odgrywają zabiegi, z jakich możemy skorzystać z fachowym gabinecie kosmetycznym lub dermatologicznym. W miejscach tych mamy możliwość skorzystać na przykład z zabiegów złuszczających a także tych, które maja za zadanie stymulować naszą skórę. Takimi zabiegami są miedzy innymi:

 • mikrodermabrazja
 • peeling kwasem glikolowym
 • peeling trichlorooctowym
 • zabiegi laserowe

Wszystkie te zabiegi stymulują nasze ciało i sprawiają ze skóra staje się sprężysta a tym samy nie powstają rozstępy. Nowością, jaka pomoże nam w tej trudnej walce jest także aparat Bi-One. Aparat ten znakomicie wykorzystuje proces biodermogenezy, a tym samym wyrównuje powierzchnie naszej skóry. Tego typu zabiegi sprawiają ze szybko można zauważyć poprawę a nasza skóra stanie się po prostu piękna.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (1)

 • avatar
  ~Marcin B. 2015-02-24 11:54:06

  Znam, polecam :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 5 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »