Dom » Ogrody

Rewolucyjne podejście do podlewania – system modułowy Fiskars

Rewolucyjne podejście do podlewania – system modułowy Fiskars
Zobacz więcej zdjęć »
Dzięki systemowi modułowemu Fiskars mamy możliwość łączenia głowicy z uchwytem w zależności od indywidualnych potrzeb. Możemy również bezproblemowo wymienić zepsuty uchwyt czy głowicę.Takie rozwiązanie sprawia, że podlewanie jest wyjątkowo efektywne i komfortowe oraz przyjazne dla środowiska.

Modułowy system nawadniania to niezwykle pomocne i komfortowe rozwiązanie dla ogrodników, które pozwala łatwo i szybko wymienić głowice i uchwyty, i tym samym  dostosować sprzęt do indywidualnych potrzeb. Jeśli na przykład chcemy zamienić lance w pistolet wówczas wystarczy wymontować z lancy trzonek, połączyć głowicę z uchwytem i sprawa załatwiona. Również bezproblemowo wymienimy głowicę np. regulowaną na wielofunkcyjną z kilkoma rodzajami strumienia – w ten sposób zwiększamy zakres jej działania.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jest to również rozwiązanie przyjazne dla środowiska – wymienne głowice i uchwyty pozwalają na ograniczenie gromadzonego w domu sprzętu, co oznacza mniej plastiku. A w przypadku złamania głowicy lub uchwytu, łatwo można wymienić tylko uszkodzony element bez potrzeby inwestowania w cały sprzęt od nowa. A wszystko dzięki systemowi modułowemu.

Rodzaje wymiennych głowic i uchwytów

Możemy wybrać zarówno najprostsze głowice z regulowaną dyszą, umożliwiające wybór strumienia silnego punktowego lub zraszającego, jak również wielofunkcyjne. W tym drugim przypadku mamy do wyboru model 3-funkcyjny, gdzie wybierzemy strumień silny punktowy, natryskowy lub delikatną mżawkę oraz model multi z kilkoma rodzajami strumienia do różnych zadań, czyli delikatną mżawkę, strumień natryskowy, płaski, zraszający lub silny punktowy.

Istotnym elementem systemu modułowego są uchwyty do głowic zraszających. W ofercie Fiskars znajdziemy dwa modele uchwytów – FiberCompTM oraz Comfort. Oba są bardzo wygodne w obsłudze, gwarantują regulację przepływu wody za pomocą kciuka. Posiadają uniwersalne przyłącze pasujące do innych wymiennych głowic zraszających Fiskars. W odróżnieniu od metalowych pistoletów zraszających są przyjemniejsze w użyciu i sprawdzą się nawet przy niskich temperaturach. Model FiberCompTM jest wyjątkowo lekki i dwa razy bardziej wytrzymały dzięki zastosowaniu innowacyjnego tworzywa.

Głowice oraz uchwyty pasują zarówno do pistoletów, jak i lanc zraszających Fiskars.

Jaki strumień wody wybrać?

Dobór odpowiedniego strumienia wody pomoże nam w efektywny sposób wykonać zaplanowane prace. Delikatny strumień dobierajmy do podlewania wrażliwych roślin, a zdecydowanie mocniejszy do czyszczenia narzędzi ogrodowych. Oto najpopularniejsze rodzaje strumieni dopasowane do konkretnych zadań:

·  Delikatna mżawka - idealna do nawadniania delikatnych nasadzeń i roślin.

·   Natryskowy - uniwersalny do podlewania roślin, krzewów i rabat.

·       Płaski - wytwarza delikatny, nasycony strumień, w sam raz do wypełniania konewek i wiaderek.

·        Zraszający - to poziomy strumień do spłukiwania i mycia samochodów, rowerów, tarasów i innych powierzchni.

·        Punktowy - cechuje go silny strumień do czyszczenia narzędzi ogrodowych i zabrudzonych powierzchni.

Orientacyjna cena detaliczna:

- Głowica do pistoletu zraszającego, multi - ok. 90 zł

- Głowica do pistoletu zraszającego, 3-funkcyjna - ok. 60 zł

- Głowica do pistoletu zraszającego, regulowana dysza - ok. 40 zł

- FiberCompTM Uchwyt do głowic zraszających - ok. 70 zł

- Comfort Uchwyt do głowic zraszających - ok. 45 zł

- Lanca zraszająca, 3-funkcyjna - ok. 145 zł

- Regulowana lanca zraszająca - ok. 122 złRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ewa.lukawska@targetpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »