Dom » Budownictwo

Reynaers Aluminium tworzy miasta przyszłości

Postępująca degradacja środowiska ma coraz większy wpływ na otoczenie i jakość życia. Politycy i osoby decyzyjne zwracają uwagę na palącą potrzebę zmian w zakresie ochrony natury. Problem ten dostrzegają również inwestorzy budowlani, propagujący ekologiczne rozwiązania.

Certyfikat BREEAM to niezależne potwierdzenie jakości inwestycji, podnoszące wartość budynku i jego atrakcyjność dla przyszłych najemców. Innowacyjne i zrównoważone systemy Reynaers Aluminium pozwalają  zdobyć w procesie certyfikacji maksymalnie aż 22 punkty kredytowe, a eksperci firmy pomagają wybrać najbardziej optymalne rozwiązania. Proces certyfikacji polega na ocenie projektu w 9 kategoriach: w każdej z nich są przyznawane  wyważane kredyty, składające się na ostateczną ocenę budynku w skali od „Dostateczny” do „Wybitny”. Dużą rolę w uzyskaniu certyfikatu mogą odegrać systemy aluminiowe Reynaers – pozwalają nie tylko podnosić wartość architektoniczną budynków, lecz także poprawiają warunki życia i pracy, zmniejszając przy tym zapotrzebowanie energetyczne budynków.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wszystko zaczyna się od fasady

Duże przeszklenia nadają budynkom futurystycznego sznytu, ale szklane fasady nie są tylko kaprysem inwestora. Ich zastosowanie to coś więcej, to lepsze samopoczucie pracowników tym samym większa wydajność. Badanie symulacyjne dowodzi, że otrzymanie optymalnego współczynnika światła jest możliwe przy wyborze właściwego oszklenia o wysokiej transmisji światła lub kontroli słonecznej. Dostęp do naturalnego światła to jedno z kryteriów certyfikacji BREEAM, kredyt w tej kategorii można uzyskać dzięki zastosowaniu systemów Reynaers Aluminium, tworząc ściany osłonowe i dachy z użyciem serii CW, a także drzwi przesuwnych – serie CP, Hi-Finity, Slim Patio.

Ogromne przeszklenia pozwalają również oglądać piękne widoki za oknem, awet gdy jest to tylko przestrzeń miejska. Człowiek spędza prawie 90% doby w budynku,  czego ponad 30% w biurze przed komputerem. Możliwość wyglądania przez okno pozwala na oderwanie się od pracy, chwilę relaksu, co zapobiega zmęczeniu oczu i bólowi głowy. Jest to ważny argument dla projektanta budynku, a potem dla podmiotu zarządzającego obiektem i wreszcie dla samego nabywcy bądź najemcy. Nie mniej ważna jest możliwość kontrolowania odblasków i olśnień słonecznych, pojawiających się na ekranach, komfort termiczny, akustyczny i wydajność energetyczna.

Sięgaj tam, gdzie wzrok nie sięga

W Unii Europejskiej ponad 40% energii zużywa się na ogrzewanie, chłodzenie, oświetlenie zarządzanie budynkami, w których mieszkamy i pracujemy. Do 2050 roku liczbę tę należy zmniejszyć o 60% – tylko wtedy zostanie osiągnięty globalny cel w zakresie zmian klimatu. Reynaers Aluminium bierze czynny udział w tym procesie, deklarując opracowywanie innowacyjnych technologii, dających możliwość tworzenia projektów niskoenergetycznych pasywnych. Filozofią i zamiarem firmy są wszelkie działania, które uczynią planetę bardziej ekologiczną.

Systemy okien i drzwi (seria CS, MasterLine 8 i 10, SlimLine, ES 45-Pa, TS, CD), systemy przesuwne (seria CP, Hi-Finity, SlimPatio 68) i harmonijkowe (seria CF), ściany osłonowe (seria CW), a także osłony przeciwsłoneczne (seria BS) i balustrady (RB 10 Solar)  zapewniają ponadprzeciętną izolację i doskonałą wydajność energetyczną budynków.Odpowiednie zastosowanie systemów Reynaers Aluminium w projekcie pozwala uzyskać maksymalnie aż 15 kredytów w kategorii Energia.

Reynaers Aluminium pomaga uzyskać certyfikat BREEAM

Rozwiązania firmy Reynaers Aluminium w połączeniu z innymi komponentami budowlanymi, pozwalają zdobyć do 22 punktów kredytowych BREEAM. Łatwość zdobycia punktów została zbadana i potwierdzona przez niezależnego i wykwalifikowanego eksperta dziedzinie inżynierii, firmę ENCON, specjalizującą się w optymalizacji zużycia energii. Specjaliści z firmy Reynaers Aluminium pomagają zdobyć punkty kredytowe – dobierają najlepsze rozwiązania dla danego projektu, a także przygotowują dokumenty niezbędne do wypełnienia aplikacji BREEAM.

 

Wśród projektów, w których uczestniczy Reynaers Aluminium jest wiele projektów zdobywających wysokie i najwyższe noty. Choćby inwestycja firmy Ghelamco Poland – biurowiec Wronia 31, który uzyskał ocenę Wybitny jako jeden z dwóch budynków biurowych w Polsce, oraz został wyróżniony w konkursie BREEAM Wards 2019 jako najbardziej ekologiczny budynek w Europie Środkowej i Wschodniej. Istotną rolę odegrały tu zastosowane w fasadach systemy Reynaers Aluminium – CW50-HI, CW50, CF77 i drzwi CS86-HI– zapewniające doskonałe parametry energetyczne, maksymalną przepuszczalność promieni słonecznych przy jednoczesnym, wysokim stopniu izolacyjności termicznej. Z kolei holenderski projekt DC New Logic III uzyskał ocenę na poziomie Wybitny, z wynikiem
aż 98,48%.

Najważniejsze informacje

Nazwa budynku: Wronia 31

Inwestor/deweloper: Ghelamco Poland

Projektant: Jaspers_Eyers Architects

Zakończenie inwestycji: lipiec 2017

Wykorzystane systemy Reynaers Aluminium: CW50-HI, CW50, CF77 i drzwi CS86-HI

Nazwa budynku: DC New Logic III

Inwestor: Rhenus Logistics

Deweloper: Dokvast

Projektant: Habeon Architecten, projekt schodów Maria Tellez

Wykorzystane systemy Reynaers Aluminium: CW 50, CF 77

 

 

REYNAERS ALUMINIUM to czołowy europejski producent innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska i energooszczędnych systemów aluminiowych dla okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych
oraz ogrodów zimowych. Produkty marki są dziś dostępne w przeszło 70 krajach na 5 kontynentach.

Ponad pół wieku doświadczenia, nowinki technologiczne wprowadzane na podstawie wyników ponad 150 badań, a także wykwalifikowana kadra licząca ponad2200 pracowników, pozwalają firmie tworzyć produkty gwarantujące najlepszą jakość i funkcjonalność połączoną z estetyką i niebanalnym designem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Martyna Dróżdż

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »