Dom » Nieruchomość

Rezydencja Piotrkowska – kameralnie w centrum miasta

W ciągu dwóch lat w sercu Białegostoku powstanie reprezentacyjny, a jednocześnie kameralny budynek mieszkalno-usługowy – Rezydencja Piotrkowska. To miejsce dla osób, które chcą mieszkać komfortowo i nowocześnie w ścisłym centrum miasta.

Enklawa spokoju w środku 300tys. miasta

Z punktu widzenia potencjalnych mieszkańców, Rezydencja Piotrkowska położona będzie w bardzo dobrym punkcie - przy splocie ulic: Sienkiewicza, Lipowej, Nowy Świat i Alei Piłsudskiego. To osiedle zbudowane w latach 50. Uliczki są tu spokojne, wokół tylko niewielkie budynki, zielone skwery i stare drzewa. A jednocześnie kilka kroków stąd jest już centrum miasta z jego bogatym życiem kulturalnym i towarzyskim: Rynek Kościuszki, deptak miejski, klimatyczny zaułek ulicy Zamenhofa, Pałac Branickich, Planty i nowy gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej. Atutem tej okolicy jest również bogata infrastruktura publiczna: przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe, przychodnie lekarskie, najważniejsze węzły komunikacji miejskiej i pływalnia.

Z planów Rezydencji wynika, że powierzchnia 400 m.kw. na parterze budynku przeznaczona będzie na lokale handlowo-usługowe.

Jak zapewnia inwestor, mieszkańcy Rezydencji nie będą musieli martwić się o parkowanie aut w tak ścisłym centrum miasta, bo w budynku przewidziany jest podziemny parking. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a teren wokół niego - oświetlony częściowo ogrodzony.

Nowoczesny design w tradycyjnym otoczeniu

Okolice Piotrkowskiej mają specyficzną zabudowę, nawiązującą do najlepszych wzorców z lat 50-tych i 60-tych.. Nowy budynek zaprojektował zespół architektów Biura Projektów MTM STYL, który postawił sobie za cel harmonijne zgranie nowoczesnego designu Rezydencji Piotrkowska z klimatem tej lokalizacji.

- To ma być szczególny dom, dla szczególnych ludzi, rozumiejących kontekst tego miejsca - podkreśla Tomasz Sobieszuk, wiceprezes MTM STYL. - Zależy nam na zapewnieniu poczucia spełnienia koneserom wnętrz równie funkcjonalnych, co estetycznych.

W rezydencji będzie się znajdowało tylko 20 mieszkań o pow. 49,9-73,8 mkw. i niestandardowej wysokości 2,7 m. Dodatkowo poczucie przestrzeni, wychodzącej poza obszar mieszkań, mają lokatorom zapewnić obszerne tarasy lub balkony. Mieszkania będą wyciszone i ciepłe, m.in. dzięki wysokiej jakości materiałom budowlanym i wykończeniowym o wysokich parametrach cieplnych i akustycznych, pochodzących od sprawdzonych producentów.

Budowa w Internecie

Rezydencja niewątpliwie wniesie do dzielnicy świeżość rozwiązań architektonicznych. Można to ocenić odwiedzając stronę internetową - www.rezydencja-piotrkowska.pl.

Jest tu przedstawiony zarówno projekt budynku, jak i wizualizacje aranżacji mieszkań. Mogą one posłużyć również jako źródło inspiracji podczas projektowania własnego mieszkania.

Strona internetowa obiektu to też przykład innowacyjnego rozwiązania, umożliwiającego dotarcie inwestora do klienta: kolejne odsłony, prowadzące po wszystkich piętrach i lokalach Rezydencji dają możliwość zapoznania się z rozkładem mieszkań.

Strona zawiera także szczegółowy opis materiałów i instalacji, jakie zostaną zastosowane przy budowie tej nieruchomości. Można będzie również prześledzić postęp budowy - oglądając na bieżąco zdjęcia i filmy, dokumentujące ją krok po kroku.

Analitycy finansowi dodaliby pewnie jeszcze, że mieszkanie w takiej rezydencji, w takim mieście jak Białystok, może być również dobrze procentującą, długofalową inwestycją. Najwyższe standardy wykończeniowe i nowoczesne rozwiązania projektowe dają bowiem gwarancję zachowania wysokiej wartości takiej lokaty kapitału.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Biuro Projektów MTM STYL
http://www.domywstylu.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »