Gospodarka » Bezpieczeństwo

Rittal dla Biblioteki Watykańskiej

Rittal dla Biblioteki Watykańskiej
Zobacz więcej zdjęć »
Biblioteka Watykańska zawiera największy na świecie zbiór antycznych, ręcznie pisanych tekstów. Digitalizując ok. 80 000 manuskryptów oraz blisko 9 000 inkunabułów biblioteka wniesie bezcenny wkład w historię kultury. Domem dla cyfrowych dokumentów będzie w przyszłości centrum danych Rittal.

W ramach zaplanowanego na 9 lat projektu ma zostać zeskanowanych 40 000 000 stron tekstów. Podstawę dla elektronicznej biblioteki tworzy infrastruktura IT firmy Rittal. Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej data center dużą rolę odegrała efektywność energetyczna oraz maksymalna elastyczność. W każdej chwili musi być możliwa późniejsza rozbudowa systemu w przypadku większego zapotrzebowania na archiwizację.

Najwyższe bezpieczeństwo

Centrum danych znajduje się w pobliżu biur pracowników Biblioteki Watykańskiej. Maksymalną niezawodność zapewnia zasilanie bezprzerwowe, zabezpieczające wszystkie cztery strefy data center. W klimatyzacji szaf serwerowych Rittal polega na sprawdzonej technice. Ciepłe powietrze jest odprowadzane przez wymienniki ciepła powietrze/woda. Rozwiązanie to gwarantuje, że serwery w szafach nie będą się przegrzewać. Wysokie bezpieczeństwo zarchiwizowanych danych zapewniają również systemy bezpieczeństwa, monitoringu oraz kontroli dostępu. System monitorowania Rittal CMC III (Computer Multi Control) dba o bezzakłóceniową pracę centrum danych, natychmiast informując o zakłóceniach, jak np. nagły wzrost temperatury w szafie serwerowej.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Piotr Rozbiecki

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »