Motoryzacja » Samochody

Robert Dahlgren nowym kierowcą Polestar Cyan Racing w Mistrzostwach Świata WTCC

Robert Dahlgren nowym kierowcą Polestar Cyan Racing w Mistrzostwach Świata WTCC
Zobacz więcej zdjęć »
Robert Dahlgren zastąpi Frederika Ekbloma za kierownicą Volvo S60 Polestar WTCC. Pierwszym wyścigiem Roberta będzie najbliższa runda Vila Real w Portugalii.


– Jestem zaszczycony dostając taką szansę od zespołu, szczególnie dlatego, że jestem związany z projektem od jego samego początku – sezonu 2011, a także miałem okazję pracować przy rozwoju samochodu na ten sezon. – powiedział Robert Dahlgren.

Zmiana kierowców wynika z prac nad sezonem 2017. Fredrik Ekblom będzie pracował nad rozwojem samochodu na kolejny sezon.

– Naszym głównym celem w projekcie WTCC jest przygotowanie się do sezonu 2017. Cześcią planu jest to, że Robert zastąpi Fredrika i dołączy do Theda. Wystarczy wspomnieć, że plan na ten sezon jest realizowany w stu procentach. Nasi kierowcy kilkukrotnie znaleźli się w czołowej piątce, co jest znakomitym wynikiem biorąc pod uwagę fakt, że to nasz pierwszy sezon. Jesteśmy pewni, że nasze decyzje są słuszne i będziemy dalej rozwijać nasz plan w drodze do sukcesu – powiedział Alexander Murdzevski Schedvin, Head of Motorsport at Polestar

Dahlgren, który jest w zespole od 2004 roku, dołączy do Theda Björka na wymagającym torze ulicznym Vila Real w Portugalii już w najbliższy weekend.

– Jestem zadowolony z tego, że moim zespołowym kolegą został ponownie Robert. Fredrik będzie pracował nad rozwojem samochodu pomiędzy weekendami wyścigowymi. Vila Real to wyścig, którego nie mogę się doczekać. Ten tor to wyzwanie a ja uwielbiam uliczne tory – powiedział Thed Björk

Dahlgren będzie równiecześnie występował w dwóch seriach wyścigowych – STCC – Mistrzostwach Szwecji Samochodów Turystycznych i w Mistrzostwach Świata WTCC.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »