Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Rodzice już wiedzą, jak udzielać pierwszej pomocy

W środę 17 stycznia w Prywatnej Anglojęzycznej Szkole Podstawowej w Rybniku odbył się kurs pierwszej pomocy dla rodziców. Szkolenie przeprowadzono pod hasłem „Bezpieczne ferie, czyli jak udzielić dziecku pierwszej pomocy przedmedycznej”.

Zbliżają się ferie zimowe. To czas wzmożonej aktywności dzieci, co przysparza wielu rodzicom zmartwień. Jazda na nartach, sankach czy wizyta na lodowisku mogą wiązać się z kontuzją. Co robić w takim przypadku? Najważniejsze – nie panikować – mówił ratownik medyczny prowadzący szkolenie. Czy jest to wypadek na stoku, czy na ulicy, w pierwszej kolejności należy zadbać o własne bezpieczeństwo, a następnie przejść do udzielenia pierwszej pomocy.

Podczas kursu poruszono głównie tematy związane z urazami kończyn i innymi wypadkami, które mogą przydarzyć się naszym pociechom. Nie pominięto też takich zagadnięć, jak odmrożenia, zadławienia i urazy głowy. Jednak najważniejszą omawianą kwestią było udzielenie pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia i obsługa defibrylatora AED. - Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas niezwykle ważne – mówiła dyrektor szkoły Dominika Brzezinka. Nie tylko w szkole, w której spędzają większość swojego dnia, ale także poza nią, np. podczas ferii zimowych. Stąd pomysł na szkolenie – dodała dyrektor Anglojęzycznej.

Podczas kursu ratownik przekazał rodzicom bazowe informacje teoretyczne oraz przeprowadził zajęcia praktyczne. Każdy uczestnik miał możliwość przećwiczyć pod nadzorem eksperta resuscytację i sprawdzić, jak działa defibrylator AED. To bardzo przydatna wiedza, szczególnie że małym dzieciom często przydarzają się różnego rodzaju wypadki, a nie zawsze wiadomo, jak zareagować. - mówiła jedna z mam, które wzięły udział w spotkaniu.

Taką wiedzę warto sobie co jakiś czas odświeżać. Dlatego w przyszłości szkoła zamierza powtórzyć tego typu kurs.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Anglojezyczna.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Anna Maria Jopek gościem w krakowskim Empiku, 22.10, godz.:18:00, Empik Bonarka
Warsztaty z glinką, 20.10, godz:12:00, Empik Bonarka, Kraków
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »