Dom » Nieruchomość

Rodzice kupują mieszkanie.

Rodzice kupują mieszkanie.
Zobacz więcej zdjęć »
„Rodzice” to ważna kategoria klienta. To świadomi, młodzi konsumenci, którzy decyzję zakupową podejmują w kontekście posiadania dziecka.

„Rodzice” to ważna kategoria klienta. To świadomi, młodzi konsumenci, którzy decyzję zakupową podejmują w kontekście posiadania dziecka. Szczególnie podczas zakupu nieruchomości kwestie związane z rozwojem i edukacją najmłodszych stają się najważniejsze. W końcu kupujemy mieszkanie, w którym nasze dzieci spędzają najważniejsze lata życia. Dlatego otoczenie, miejsca zabaw oraz możliwości spędzania wolnego czasu często decydują o zakupie nieruchomości.

Branża deweloperska coraz uważniej traktuje takich klientów i przykłada wagę do standardu miejsc przeznaczonych dla najmłodszych. Plac zabaw to tylko jeden z elementów, o które pytają rodzice. Interesuje ich ogrodzenie, monitoring oraz nawierzchnia. Tradycyjny plac zabaw zawierał huśtawki i piaskownicę. Obecnie miejsce zabaw potrafi być mini parkiem rozrywki, w których znajdują się również trampoliny, ścianki wspinaczkowe, parki liniowe czy drabinki. Duże znaczenie ma również materiał, z którego jest wykonane miejsce zabaw dla dzieci oraz same atrakcje. Dzisiaj modny jest ekologiczny plastik czy miękkie drewno. Coraz częściej pojawiają się eko-place wykonane z siana lub drewna.  

- Przy tworzeniu placu zabaw decydujemy się na elementy posiadające atest, które są bezpieczne dla dzieci. Dodatkowo istotna jest dla nas funkcjonalność i estetyka. To miejsce przeznaczone do zabawy i dziecko musi się tam dobrze czuć – mówi Bożena Taflińska–Tadeusz, wiceprezes Agencji Inwestycyjnej. Zarówno w inwestycji przy ul. Błażeja jak i na os. Batorego zaprojektowaliśmy place zabaw, które zaspokoją oczekiwania naszych najmłodszych mieszkańców. Istotne jest także bliskie sąsiedztwo  terenów rekreacyjnych oraz basenu na Piątkowie. Obydwie inwestycje najczęściej wybierają młodzi ludzie z dziećmi – dodaje.

Innym aspektem, który nabywcy biorą pod uwagę jest lokalizacja inwestycji. Obowiązkowa obecność żłobków, klubów malucha, przedszkoli oraz miejsc rozrywki dla najmłodszych to podstawa. Dlatego część deweloperów sprzedając lokale użytkowe jest gotowa zaoferować atrakcyjniejszą cenę pod tego typu działalność gospodarczą. Nie bez znaczenia jest także kwestia, czy w okolicy są miejsca spacerowe, w których można swobodnie poruszać się z dziecięcym wózkiem.

- Znakomite warunki dla rodziców z dziećmi oferują Naramowice. Z jednej strony mamy rezerwat Żurawiniec, który jest zagospodarowanym i pięknym miejscem spacerowym, z drugiej nadwarciańskie tereny wraz z leśniczówką przy ulicy Bożywoja. – mówi Małgorzata Stachowska, mieszkanka Naramowic. Można tu  urządzić piknik, ognisko, oraz obejrzeć hodowlane domowe zwierzęta, które stanowią dużą atrakcję dla maluchów – dodaje.

Wiele osób posiadających małe dzieci decyduje się jednak na wyprowadzkę za miasto. W obrębie aglomeracji poznańskiej jest wiele miejsc, które zapewniają nie tylko znakomite warunki rozwoju dla najmłodszych, lecz także dogodny, szybki dojazd do centrum miasta.

- Rodziny z dziećmi stanowią zdecydowaną większość naszych klientów – mówi Adam Wędrychowicz ze spółki Linea. Bliskość Lasu Zakrzewskiego oraz terenów spacerowych powoduje, że Dąbrówka jest idealnym miejscem do zamieszkania. Bardzo dbamy o to by osiedle przez nas budowane dysponowało atrakcyjną infrastrukturą poświęconą najmłodszym – dodaje Wędrychowicz.

Deweloper Linea przekazał nieodpłatnie gminie Dopiewo między innymi tereny o powierzchni 1,5 hektara pod budowę szkoły podstawowej w Dąbrówce oraz wykonał jej projekt. W tym roku naukę rozpoczęło w niej ponad 300 uczniów. Również nieodpłatnie zrealizował szereg projektów architektonicznych związanych z edukacją, są to projekty gimnazjum w Skórzewie oraz projekty przedszkoli w Skórzewie, Konarzewie i Dąbrówce.

 Deweloperzy coraz większa uwagę przykładają do miejsc przeznaczonych dla najmłodszych. W dobie silnej konkurencji jest to czynnik, który może Stanowic poważna przewagę konkurencyjną. W końcu żyjemy w czasach w których dzieci są również konsumentami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FortePR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »