Firma » Biznes

Rodzice łowią okazje w sieci

Rodzice łowią okazje w sieci
Zobacz więcej zdjęć »
Z roku na rok w sprzedaży podręczników przestają dominować tradycyjne księgarnie. Wybierając e-zakupy, Rodzice mogą zaoszczędzić nie tylko czas, który spędziliby w kolejkach, ale też pieniądze. Merlin.pl odnotował aż 42-procentowy wzrost wartości sprzedaży w porównaniu z 2011 rokiem.

- Sezon podręcznikowy rozpoczyna się w połowie sierpnia, kiedy rodzice uczniów wracają z urlopów i zazwyczaj na ostatnią chwilę szukają książek. Od 20 do 31  sierpnia odnotowaliśmy 15 proc. wzrost liczby zamówień i aż 42-procentowy wzrost wartości sprzedaży w porównaniu z ubiegłym rokiem. To bardzo dobry wynik – mówi Michał Kulka, Dyrektor Marketingu merlin.pl. Jak podaje sklep, zamówienia w tym roku złożyło aż 32 proc. klientów więcej. Ponad dwukrotnie częściej decydowali się oni na zakup całych pakietów. Z danych merlin.pl wynika, że najchętniej podręczniki w sieci kupują rodzice najmłodszych uczniów – 54 proc. sprzedanych pozycji, to pozycje do szkoły podstawowej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Sklep rozpoczął promocję podręczników już w czerwcu, obniżając ceny nawet o 15 proc. Zadbał także o ich dostępność - bardzo wiele tytułów oferował z wysyłką w 24 godziny. W ofercie nie zabrakło także niszowych, specjalistycznych tytułów, które często nie są dostępne w tradycyjnych księgarniach.  Dodatkowo merlin.pl zapewnił szeroki wybór artykułów szkolnych, m.in.: plecaków, piórników, przyborów do pisania.  

- Udało nam się przyciągnąć bardzo wielu nowych klientów. To głównie zasługa szerokiej oferty i dobrych cen. Ogromny wpływ na sprzedaż ma również koszt dostawy – wyjaśnia Michał Kulka.  Dlatego też sklep poszerza możliwości bezpłatnego odbioru paczek (ostatnio udostępnił odbiór w partnerskiej sieci punktów Mail Boxes Etc.) i zapewnia darmową dostawę kurierską podręczników, czym przyciąga  klientów z mniejszych miejscowości. Jak wynika z badań sklepu, rodzice decydujący się na zakupy przez internet, to grupa świadomych klientów, wysoko ceniąca wygodę – częściej dokonują przedpłaty za zamówienia i chętniej wybierają przesyłkę kurierską.  

Dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli kupić wszystkich tytułów dobra wiadomość – do 10 września podręczniki w merlin.pl można wciąż kupić nawet 15% taniej, a przy zakupie za minimum 199 zł przesyłka kurierem jest gratis. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Merlin.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »