Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Rodzina jest najważniejsza, czyli czerwcowe zajęcia w Porcie Łódź Junior

Rodzina jest najważniejsza, czyli czerwcowe zajęcia w Porcie Łódź Junior
Zobacz więcej zdjęć »
Czerwiec to w Porcie Łódź Junior bardzo rodzinny miesiąc. Najmłodsi będą obchodzić Dzień Dziecka i Dzień Ojca, a także opowiedzą historie o swoich najbliższych i przyjaciołach.

Dzień Dziecka, miłość, przyjaźń i Dzień Chemika

W pierwszym tygodniu czerwca (01.06-08.06) Juniorki z Portu Łódź będą obchodzić swoje święto - Dzień Dziecka. Wśród przygotowanych dla nich zabaw znajdzie się tworzenie cukierków z bibuły, gra w ciuciubabkę czy przeciąganie liny. Najmłodsi wezmą też udział w zajęciach, podczas których opowiedzą wszystkim o swoich przyjaciołach i wspólnymi siłami udzielą odpowiedzi na bardzo ważne pytanie: czym się różni miłość od przyjaźni? 7 czerwca dzieci będą świadkami ciekawych eksperymentów, rozbudzających pasję do nauki przedmiotów ścisłych. W ramach obchodów Dnia Chemika Juniorki przeniosą się do Akademii Pana Kleksa, w której poszukają guzików szpaka Mateusza, dowiedzą się co rozpuszcza się w wodzie i jaki odcień farby uzyskają łącząc ze sobą różne kolory.

Familijny Juniorek

W drugim tygodniu czerwca (09.06-15.06) dzieci będą miały okazję opowiedzieć towarzyszom zabaw o swojej rodzinie. Nie zabraknie rozwijających zajęć ruchowych, a także zabaw plastycznych, podczas których maluchy stworzą unikalne drzewa genealogiczne. W tańcu i z kredkami w dłoniach dzieci dowiedzą się także co robić, by pomóc rodzicom w wykonywaniu codziennych domowych obowiązków. Wspólnie z animatorami Juniorki będą grać w kalambury i rozwiązywać krzyżówki.

Juniorkowe emocje

Między 16 a 22 czerwca najmłodsi wkroczą w świat emocji. Podczas zabaw plastycznych poświęcą się rysowaniu buziek wyrażających smutek i radość, a w trakcie zajęć ruchowych będą uczyć się rozpoznawać emocje na podstawie żywiołowej lub spokojnej muzyki. Dzieci poznają też znaczenie słów „proszę", „dziękuję" i „przepraszam". Wspólnie nauczą się również wierszyka o dobrym wychowaniu.

Mali artyści z Portu Łódź Junior

W ostatnich dniach miesiąca (23.06-30.06) w Porcie Łódź Junior dzieci oddadzą się prawdziwemu artystycznemu szaleństwu. Z okazji Dnia Ojca stworzą okolicznościowe kartki, krawaty, portrety i ramki na zdjęcia, którymi potem obdarują najważniejszych mężczyzn w ich życiu. W czasie kreatywnych zabaw rozwiną także swoje zdolności manualne: zaprojektują własną literę, a z okazji kończącego się roku szkolnego przygotują laurki dla nauczycieli. Pamiętając o rozwoju fizycznym, animatorzy Portu Łódź Junior zachęcą również dzieci do zabaw tanecznych.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.portlodz.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Maria Szwed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »