Dom » Wnętrza

Rola i działanie oświetlenia w naszym otoczeniu

Rola i działanie oświetlenia w naszym otoczeniu
Zobacz więcej zdjęć »
Oświetlenie w domu jest jednym z najważniejszych elementów wystroju. Praktyczne, dopasowane estetycznie i pod kątem intensywności światła do pomieszczenia, ma zapewniać dobre warunki do pracy i funkcjonowania.

Producenci oświetlenia oferują nam całą gamę urządzeń elektrycznych takich jak lampy czy listwy świetlne, które mają nie tylko różne natężenie światła, ale również stylizowane są na rozmaite sposoby. Dziś planując jakiś specyficzny styl wystroju nie musimy martwić się, że nie będziemy mogli dobrać do niego lamp. W sklepach możemy znaleźć na przykład oświetlenie typu  lirio, na które składa się seria produktów utrzymanych w stylu nowoczesnym.  Lampy lirio to zarówno ciekawe wzornictwo dopasowane do wnętrz o charakterze minimalistycznym, jak również znakomite materiały jakich użyto do ich produkcji. Lampy nowoczesne tego typu to bardzo uniwersalne elementy wystroju, które sprawdzają się we wszelkiego typu pomieszczeniach.

Z drugiej strony mamy stylowe produkty takie jak  lampy wiszące i  lampy kryształowe, na kształt wiktoriańskich świecidełek i wspaniałości. Oczywiście między tymi dwoma skrajnościami mamy jeszcze szereg innych produktów, które pozwalają puścić wodzę fantazji w sferze wystroju.  Lampy ledowe dziś bardzo popularne, można dowolnie dopasowywać do poszczególnych przestrzeni. Podświetlanie obrazów, schodów czy luster to bardzo efektywny sposób użycia oświetlenia. Światło ma ogromy wpływ na nasze samopoczucie i nastrój dlatego też na przykład lampy łazienkowe mają różne natężenia światła  i pozwalają na dowolną jego regulację.

Natomiast takie produkty jak lampy lirio (zobacz na http://elektrodom.info/1_lirio) przeznaczone są do wnętrz ekskluzywnych. Ideal lux sprawdzi się tylko w pomieszczeniach utrzymanych w odpowiednim tonie i klimacie – w przeciętnym pokoju mogłyby wyglądać dość groteskowo.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »