Dom » Budownictwo

Rolety MS więcej niż OKNA – bariera, która skutecznie chroni przed upałem

Rolety MS więcej niż OKNA – bariera, która skutecznie chroni przed upałem
Zobacz więcej zdjęć »
Ciepłe promienie słoneczne, zaglądające do naszych domów zimą – to prawdziwe błogosławieństwo. Nie dość, że rozjaśniają ponure dni, to jeszcze nagrzewają wnętrze. Zupełnie inaczej kwestia ta wygląda latem, zwłaszcza podczas upałów, gdy od gorącego słońca chcemy się odgrodzić za wszelką cenę.

Wówczas rozwiązaniem mogą się okazać okna o niskim współczynniku g, ale przede wszystkim - montowane z zewnątrz rolety z oferty MS więcej niż OKNA.

Ochrona przed ucieczką ciepła - to główny aspekt, który bierzemy pod uwagę podczas wyboru okien. Wszak ogrzewanie domów i mieszkań generuje rokrocznie olbrzymie koszty, które chcemy zminimalizować. Jednakże rozważając aspekt energooszczędności okien, często zapominamy o jeszcze jednej kwestii - ochrony przez przegrzewaniem. I to mimo tego, że chłodzenie wnętrz wcale nie jest tańsze niż ich ogrzanie.

Elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru okien chroniących nas przed skwarem, jest współczynnik g określający w ujęciu procentowym wysokość przenikania energii słonecznej. Im jest on wyższy, tym więcej ciepła dostanie się do mieszkania z zewnątrz. Szczególnie istotny jest on latem, gdy dni są dłuższe, słońce świeci ze znacznie większą intensywnością, a w związku z tym, im wyższa wartość współczynnika g naszych okien, tym cieplej będzie w pomieszczeniach. Dlatego równolegle z zakupem okien warto rozważyć zakup elementów zacieniających okno - na przykład rolet, które uchronią nas przed przegrzaniem pomieszczeń. Jakie sprawdzą się najlepiej?

Lepiej z zewnątrz

Zgodnie z normą DIN 5034-1 pomieszczenia należy chronić przed nadmiernym nagrzewaniem promieniami słonecznymi nie za pomocą akcesoriów wewnętrznych - na przykład grubych kotar, czy żaluzji, które mają przede wszystkim walory dekoracyjne, tylko za pomocą osłon zewnętrznych. W walce z upałem najlepiej się więc sprawdzą takie produkty jak roleta zewnętrzna MS, która chroni przed upałem nawet do 8 razy skuteczniej niż roleta wewnętrzna zaciemniająca, sprawiając że temperatura wewnątrz pomieszczenia będzie znacząco niższa niż ta na zewnątrz.

Jak to działa? „Nagrzewanie pomieszczeń wynika z absorpcji promieniowania globalnego przez przedmioty w pomieszczeniu i powierzchnie ograniczające pomieszczenie (ściany, podłoga). Promieniowanie zaabsorbowane przeistacza się w długofalowe promieniowanie podczerwone (cieplne), które nie jest przepuszczane przez szyby okien na zewnątrz i prowadzi do niepożądanego nagrzewania się pomieszczenia w lecie." - mówi norma DIN 5034-1. Zewnętrzna roleta MSk.stanik@profundo.pl

Kwestie techniczne:
Szymon Martysz
e-mail: sz.martysz@profundo.pl

Dział marketingu MS:
Kinga Potocka
tel. kom. 606 393 802
e-mail: k.potocka@ms.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »