Rozrywka i wypoczynek » Sport

Rosja gospodarzem Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn w 2022

Podczas światowego kongresu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), który odbył się 15 listopada w meksykańskim Cancun, FIVB oficjalnie ogłosiła, że Rosja będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej mężczyzn w 2022 roku.

Decyzję, na forum ponad 200 Federacji narodowych, ogłosił Prezydent organizacji, Dr Ary S. Graça.

Piłka siatkowa w Rosji rozwinęła się znacząco w ostatnich latach, po części dzięki wielkim sukcesom rosyjskiej reprezentacji mężczyzn w tej dyscyplinie. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, Rosja wywalczyła siatkarskie złoto. W 2018 roku Rosjanie zwyciężyli w pierwszej edycji międzynarodowych zawodów Ligi Narodów w piłce siatkowej mężczyzn (VNL) – organizowanych pod auspicjami FIVB, tuż przed tym jak zakwalifikowali się do finałów Mistrzostw Świata w 2018 roku, które rozegrano we Włoszech i Bułgarii.

„Perspektywa współpracy partnerskiej z Rosją przy organizacji Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn bardzo nas cieszy. Nie mamy wątpliwości, że Rosja stworzy światowej klasy wydarzenie, podczas którego Federacja będzie mogła zaprezentować najnowsze technologie i innowacje, przygotowane specjalnie dla kibiców, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią widowisko.” – powiedział zaraz po ogłoszeniu partnerstwa z Rosją Dr Ary S. Graça, Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej – „Proces selekcji gospodarza Mistrzostw w 2022 roku był bardzo intensywny. Ostatecznie FIVB jednogłośnie zadecydowała, że kandydatura Rosji była najlepsza w kontekście rozwoju siatkówki na świecie. Pozwoli nam to zainspirować siatkówką mieszkańców Rosji, regionu i całego świata.”

Z kolei Przewodniczący Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej, Stanislav Schevchenko, skomentował nominację następująco – „To wspaniała możliwość dla Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej i dla Rosjan, by dopingować swoją drużynę na ojczystej ziemi. Widzieliśmy ekscytację siatkówką po wygranej w zawodach Ligi Narodów i bardzo się cieszymy, że będziemy mogli gościć te wyjątkowe dla całej siatkarskiej rodziny zawody!”

„Decyzja by powierzyć organizację Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn Rosji jest kolejnym wielkim krokiem na drodze rozwoju tej dyscypliny. Pasja fanów jest niesamowita – co wiem z czasów, gdy sam byłem zawodnikiem – skomentował Gilberto "Giba" Amauri de Godoy Filho, Prezydent Komisji Atletów przy FIVB - Rosja udowodniła, że potrafi zorganizować spektakularne wydarzenia sportowe na najwyższym poziomie. Grałem w Rosji przez ponad dwa lata i jestem bardzo dumny z tego, że właśnie ten wspaniały kraj będzie gospodarzem Mistrzostw w 2022 roku.”

Ogłoszenie gospodarza Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, które również odbędą się w 2022 roku, nastąpi wkrótce.

O FIVB - Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej

 Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej to organizacja odpowiedzialna za wszystkie formy siatkówki na szczeblu światowym. Współpracując ściśle z federacjami narodowymi i podmiotami prywatnymi, FIVB pracuje na rzecz rozwoju siatkówki jako jednego z głównych sportów popularnych między innymi poprzez planowanie i organizację zawodów, mistrzostw, a także działań marketingowych i rozwojowych, na najwyższym światowym poziomie. FIVB jest częścią Ruchu Olimpijskiego i kluczowym partnerem na rzecz sukcesu Igrzysk Olimpijskich.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Okaeri Consulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »