Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Rowerem w Karpaty? Podpowiadamy, jaką trasę wybrać

Rowerem w Karpaty? Podpowiadamy, jaką trasę wybrać
Zobacz więcej zdjęć »
Miłośnicy wypraw rowerowych już z pewnością spędzają długie godziny nad mapami, planując trasę wakacyjnego rajdu. Tym, którzy nie mogą się zdecydować lub potrzebują inspiracji, podpowiadamy, jak spędzić niezapomniane 6 dni w Karpatach – oczywiście w towarzystwie roweru.

Może się wydawać, że wyprawa rowerem w góry wymaga odpowiedniego przygotowania i treningu, a co za tym idzie – nie jest dla każdego. Ale nic bardziej mylnego – Karpaty to góry w sam raz dla kogoś, kto po raz pierwszy wybiera się na dłuższą wyprawę rowerową. Żeby pokonać tę trasę, wystarczy jeździć na rowerze rekreacyjnie.- mówi nasz ekspert, Dariusz Miąsek z Grupy Turystyki Aktywnej Sporteus. Proponowana trasa to nie tylko wysiłek, ale też relaks – na przykład w termalnych kąpieliskach w okolicach Bardiowa. Ale po kolei.

Wyprawę najlepiej rozpocząć w okolicach Nowego Sącza. Pierwszy odcinek trasy jest łatwy do pokonania – jedziemy głównie w dół, przez Beskidy, aż do zamku w Starej Lubovli. Stamtąd kolejnego dnia warto wyruszyć do słowackiego Bardejowa. To tylko niewiele ponad 50 kilometrów drogi, a można poczuć klimat jednego z najpiękniejszych europejskich miasteczek, z jego urokliwym rynkiem i knajpkami, w których spróbujemy węgierskich potraw. W okolicach Bardejowa można zafundować sobie także relaks w jednym z największych kąpielisk termalnych na Słowacji.

Kolejne miejsce, które warto odwiedzić podczas wyprawy rowerowej przez Karpaty to Svidnik na Słowacji. Tam znajdą coś dla siebie wielbiciele muzeów – ta niewielka miejscowość słynie bowiem z Muzeum Kultury Ukraińskiej oraz Muzeum Wojskowego. Jeśli kogoś nudzi obcowanie z kulturą i muzeami – na pewno zachwyci go kolejny etap trasy, czyli przejazd pięknym regionem zwanym Zemplin, zakończony w Komańczy, miejscowości położnej na granicy Beskidu Niskiego i Bieszczad. Ostatni dzień wyprawy to przemierzanie bezkresnych i urokliwych bieszczadzkich połonin, by dotrzeć do Wetliny, jednej z głównych baz turystycznych w Bieszczadach.

Piękno Karpat można podziwiać podczas samotnej wyprawy, ale znacznie przyjemniej jest wyruszyć w taką trasę w towarzystwie innych miłośników rowerowych przygód. Z myślą o osobach, które nie lubią podróżować samemu przygotowujemy różne oferty aktywnego wypoczynku, w tym także wyprawy rowerowe po Karpatachmówi Dariusz Miąsek. Wyprawa z organizatorem to nie tylko gwarancja pomocy, gdy pojawią się problemy z rowerem czy kondycją, ale przede wszystkim towarzystwo innych rowerzystów, gwarantujące dobrą zabawę i niezapomnianą przygodę.

 

Grupa Turystyki Aktywnej SPORTEUSRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

escritor

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »