Dom » Budownictwo

Równoważenie hydrauliczne w instalacjach OZE

Równoważenie hydrauliczne w instalacjach OZE
Zobacz więcej zdjęć »
Zrównoważony system zapobiega niedostatecznemu lub nadmiernemu zasilaniu obiegów grzewczych, co przekłada się na wyższą efektywność i oszczędność energii. Dlatego w nowoczesnych instalacjach standardem powinno być stosowanie zaworów równoważących. Dotyczy to również systemów opartych na OZE.

Szeroka oferta firmy Taconova obejmuje produkty zaprojektowane specjalnie do instalacji solarnych i geotermalnych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

TacoSetter Bypass Solar – odporny na wysokie temperatury

W celu zapewnienia optymalnego działania i oszczędności energii w instalacji solarnej, należy dążyć do uzyskania równomiernego przepływu i strat ciśnienia w każdym kolektorze. Przepływ przez równolegle podłączoną baterię, składającą się z kilku kolektorów, można porównać do tradycyjnej instalacji wodnej z grzejnikami lub obiegami ogrzewania podłogowego. W kolektorach niekorzystnie położonych pod względem hydraulicznym, przepływ będzie niewielki, podobnie jak w grzejnikach, które znajdują się w mniej korzystnym położeniu. W przypadku grzejników efektem jest zmniejszone oddawanie ciepła, natomiast w instalacjach solarnych spada sprawność kolektora. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie zaworów równoważących TacoSetter Bypass Solar. Hydrauliczne wyrównanie natężeń przepływu w instalacji zapewnia optymalny rozdział przepływającego czynnika i tym samym ekonomiczne użytkowanie układu.

Poszczególne elementy instalacji solarnych muszą być trwale odporne na wyjątkowo wysokie temperatury, występujące w takich systemach. Dotyczy to również zaworów równoważących. Dlatego oferta firmy Taconova obejmuje modele TacoSetter Bypass Solar 130 i 185, przeznaczone specjalnie do instalacji kolektorów słonecznych. Są one odporne na temperaturę podwyższoną odpowiednio do 130 lub 185° C. Przy ich pomocy instalator może w prosty i szybki sposób ustawić dokładny przepływ, bez konieczności korzystania z dodatkowych przyrządów pomiarowych lub usług firm zewnętrznych.

Wygodne rozwiązanie do instalacji geotermalnych

Przy realizacji równoważenia hydraulicznego w instalacjach geotermalnych, dotychczas niezbędne było integrowanie produktów mosiężnych z systemem z tworzywa sztucznego. Wymagało to projektowania, stosowania i zabudowy odpowiednich adapterów przyłączeniowych, powodując podwyższone koszty robocizny oraz powstawanie dodatkowych miejsc do uszczelniania. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest zawór TacoSetter Hyline wykonany z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego, wzmacnianego włóknem szklanym. Dzięki wykorzystaniu normalnego gwintu calowego umożliwia on montaż bez użycia dodatkowych adapterów lub narzędzi, co pozwala na uproszczenie projektu i instalacji oraz ograniczenie ilości miejsc uszczelnianych.

Podstawowym zakresem zastosowań zaworu TacoSetter Hyline jest statyczne równoważenie hydrauliczne w systemach geotermalnych. Dodatkowy atut tego rozwiązania to dowolna pozycja zabudowy oraz odporność materiału na glikol (dla mieszanin o zawartości glikolu do 50%). Zawory TacoSetter Hyline są odporne na wysokie temperatury (do 80 °C) i nadają się do przepływów w zakresie od 10 aż do 80 l/min.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brandpromotions

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »