Dom » Budownictwo

Rozdzielacze obiegów grzewczych w systemach z pompą ciepła

Rozdzielacze obiegów grzewczych w systemach z pompą ciepła
Zobacz więcej zdjęć »
Popularność pomp ciepła sprawia, że dominującym rozwiązaniem w nowym budownictwie staje się ogrzewanie podłogowe, optymalnie współpracujące z tymi urządzeniami. Ponieważ są to układy niskotemperaturowe, wymagające precyzyjnej regulacji temperatury medium, niezbędne jest zastosowanie rozdzielacza.

Zaawansowane technicznie modele TacoSys Pro firmy Taconova nie tylko rozprowadzają czynnik grzewczy do poszczególnych obiegów ale dzięki sprawdzonym zaworom równoważącym TopMeter Plus zapewniają optymalną regulację hydrauliczną całego systemu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Ogrzewanie podłogowe doskonale współpracuje z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, takimi jak pompy typu powietrze-woda lub gruntowe. Jest to wyjątkowo energooszczędna kombinacja, zapewniająca użytkownikowi zauważalne oszczędności, a jednocześnie wysoki komfort termiczny w pomieszczeniach. Co więcej, ta sama instalacja może być wykorzystana również do efektywnego chłodzenia budynku w miesiącach letnich, jeśli tylko wybierzemy odpowiedni wariant pompy ciepła.

Kluczowy element systemów ogrzewania podłogowego

Rozdzielacz obiegów grzewczych stanowi, wraz z dopasowanymi zaworami równoważąco - pomiarowymi, zaworami odcinającymi i siłownikami, kluczowe ogniwo łączące źródło ciepła i system ogrzewania powierzchniowego. W związku z różną długością rur w instalacji i wymaganą mocą grzewczą, w poszczególnych obiegach mamy do czynienia z różnymi oporami przepływu. Dlatego potrzebna jest indywidualna regulacja każdego z nich, by dostarczał pożądaną ilość ciepła. Modele TacoSys Pro. optymalnie rozprowadzają energię w całym budynku, co przekłada się na zauważalną redukcję kosztów. Dzięki zastosowanym w nich innowacyjnym rozwiązaniom zapewniają również szybszy montaż i wygodniejszy serwis systemu. „Wysokiej jakości rozdzielacze, takie jak TacoSys Pro zapewniają precyzyjną dystrybucję ciepłej wody w systemach ogrzewania podłogowego. Systemy te mogą współpracować z różnego typu źródłami ciepła, w tym pompami ciepła lub kotłami gazowymi, olejowymi czy pelletowymi. Istnieje wiele opcji zastosowania rozdzielaczy TacoSys Pro” – mówi Björn Heller, Product Manager firmy Taconova.  

 

Kompletnie prefabrykowane rozdzielacze firmy Taconova są dostępne w różnych wariantach, dzięki czemu można stosować je w rozmaitych typach instalacji grzewczych. Wyposażone w 2 do 12 obiegów grzewczych spełniają wszystkie wymogi dotyczące wydajności systemu. Modele z serii TacoSys Pro, wykonane są ze stali nierdzewnej, co zapewnia długą żywotność.

TopMeter Plus: precyzyjna regulacja przepływu

Kluczowym elementem każdego rozdzielacza są zawory równoważąco-pomiarowe. Produkty firmy Taconova pozwalają łatwo wyregulować, odczytać i odciąć przepływ w obiegach grzewczych bezpośrednio na belce zasilającej lub powrotnej. W rozdzielaczach TacoSys Pro zastosowano innowacyjne rozwiązanie, czyli zawór TopMeter Plus, ograniczający i regulujący przepływ, z możliwością ponownego odtwarzania zadanych ustawień. Jego charakterystyczną cechą jest czerwone pokrętło, pod którym znajduje się szary pierścień blokujący, pozwalający zabezpieczyć wybrane ustawienia. Po wyregulowaniu pierścień zostaje przekręcony w dół do gniazda zaworu i zakryty czerwonym pokrętłem. Zawór możemy zamknąć również przy zablokowanym ustawieniu przepływu. Przy ponownym otwarciu można wrócić do ostatnio ustawionej wartości poprzez przekręcenie pokrętła do oporu.

 

TacoDrive: innowacyjne połączenie zaworu z siłownikiem

Rozdzielacze firmy Taconova wyposażono w liczne rozwiązania, mające na celu ułatwienie wykonawcom pracy i oszczędność ich czasu.  W modelu TacoSys Pro na powrocie obiegu grzewczego znajduje się TacoDrive, będący nowatorskim połączeniem zaworu z siłownikiem elektrycznym w jednym elemencie. Element ekspansywny zaworu termoelektrycznego działa z dużą siłą zamykania bezpośrednio na sprężynowe gniazdo zaworu. Eliminuje to sprężyny, niezbędne w przypadku oddzielnych siłowników. W rozdzielaczu pracuje zatem nastawnik, który mimo swojej smukłej budowy jest wytrzymały i odporny, o czym świadczy jego wysokiej klasy stopień ochrony IP 54  

 

Dzięki połączeniu zaworu i siłownika w jednym, czas instalacji systemu jest znacznie krótszy niż w przypadku oddzielnych elementów. Takie rozwiązanie upraszcza również sam montaż, gdyż nie musimy się martwić o odpowiednią konfigurację siłownika i rozdzielacza. Podłączenie do napięcia zasilającego następuje przy użyciu załączonego przewodu elektrycznego.  Dzięki połączeniu wtykowemu nie trzeba mocować kabli, a w razie potrzeby możliwe jest szybkie skorygowanie przypisania pomieszczeń do stref cieplnych budynku.

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brandpromotions

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »