Dom » Wnętrza

Różne oblicza sody oczyszczonej

Sodę oczyszczoną zapewne każdy z nas posiada w swej kuchennej szafce. Jest ona bowiem wykorzystywana do wielu wypieków.

 Nie każdy jednak wie, że oprócz tego możemy ją z powodzeniem używać do innych zadań. Oto kilka popularnych zastosowań sody oczyszczonej.

Pochłaniacz brzydkich zapachów

Wystarczy wsypa ć sodę oczyszczoną na talerzyk i ustawić w pomieszczeniu, z którego chcemy pozbyć się brzydkiego zapachu. 

Pomoc w sprzątaniu

Za pomocą pasty z sody oczyszczonej można świetnie wyczyścić kuchenkę, zarówno z wierzchu, jak i wewnątrz. Pamiętajmy tylko, aby używać do tego celu miękkiej gąbki. Sodą oczyszczoną wyczyścimy również kuchenkę mikrofalową. Wystarczy wstawić do niej naczynie z wodą, w której rozpuściliśmy kilka łyżeczek sody, a następnie ustawić na 4-minutowe gotowanie. Po tym czasie należy naczynie wyjąć, a ścianki kuchenki wewnątrz wytrzeć papierowym ręcznikiem.

 

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z pralki

 Soda oczyszczona sprawdzi się również w przypadku czyszczenia pralki, aby usunąć z niej nieprzyjemny zapach.  Wystarczy włączyć pralkę z pustym bębnem na 1 cykl prania w wysokiej temperaturze, a  do komory na proszek wsypać niecałą szklankę sody oczyszczonej.

Zobacz również: Brzydki zapach z pralki

Usuwanie plam z odzieży

Sodę oczyszczoną stosuje się do usuwania plam z  potu, smoły, krwi, wina i soków. Można użyć jej w postaci pasty, którą mocno wetrzemy w tkaninę lub w formie proszku – posypując materiał i zalewając wrzątkiem.

 Jak widać soda oczyszczona to nie tylko pomocnik w kulinariach, ale również doskonały środek, który sprawdzi się w wielu domowych czynnościach. 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

easylife

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »