Motoryzacja » Samochody

Różne radia samochodowe

Radia samochodowe to bardzo szeroka kategoria jeżeli chodzi o produkty. Na rynku obecnych jest bardzo dużo różnych modeli, które odróżniają się od siebie poszczególnymi parametrami.

Podstawowym jednak kryterium jeżeli bierzemy pod uwagę radia samochodowe jest ich wielkość. Ten parametr określany jest również za pomocą odpowiednich jednostek 1-DIN oraz 2-DIN. Pierwsze modele są zasadniczo wąskie, drugie natomiast dwa razy wyższe. Jeszcze kilka lat temu wyższe radia swoją wysokość zawdzięczały temu, że możliwe było odsłuchiwanie muzyki z dwóch nośników zarówno z kaset magnetofonowych, jak również z płyt CD. Obecnie jednak kiedy kasety odeszły w zapomnienie zamiast nich mogą znajdować się w wyższych modelach wejścia USB oraz inne nowoczesne technologie.

Radia samochodowe 1-DIN są standardowymi, które mieszczą się w każdej kieszeni samochodowej, te drugie są dosyć nietypowe dlatego przy wyborze takiego radia użytkownik musi liczyć się z tym, że sam nie zamontuje tego radia i będzie musiał udać się do specjalisty. Oprócz samej wielkości radia samochodowe różnią się między sobą również innymi parametrami, należy do niech między innymi moc, aspekty wizualne, wcześniej wspomniane możliwości technologiczne.

W zależności od technologii, jakie zawiera dane radio samochodowe również jego cena może się znacznie zmieniać. Należy jednak pamiętać, że jeżeli inwestujemy w drogi sprzęt trzeba zastanowić się czy będziemy wykorzystywać wszystkie jego możliwości. Jeżeli nie to warto wybrać mniej zaawansowany technicznie model. Więcej o radiach samochodowych znajdziesz na Nokaut.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sanduciorbas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »