Firma » Finanse

Różnice między kredytem a leasingiem ?

Zakup nowego samochodu to nie wydatek rzędu kilku czy kilkunastu tysięcy. Niejednokrotnie zakup takiego samochodu nie chcemy w całości finansować od razu gotówką. Mamy przed sobą przede wszystkim dwa główne sposoby finansowania. Możesz zdecydować się na kredyt lub leasing.

Leasing to odpłatna dzierżawa przedmiotu leasingu, czyli samochodu, przez leasingobiorce w określonym czasie i na określonych warunach. W przypadku przedsiębiorst różnicujemy leasing na finansowy i operacyjny, które rożnią się przede wszystkim sposobem księgowania i podejścia podatkowego. Przy leasingu operacyjnym to leasingobiorca ujmuje koszty amortyzacji w odpisach, a w leasingu finansowym, robi to leasingodawca. Ale leasing nie musi być stosowany tylko przez firmy. Finansowanie auto może odbyć się za pomocą leasingu konsumenckiego. Jego zaletą są uproszczone procedury, a także mniejsze konieczności weryfikacji niż w przypadku umów kredytowych, gdzie wiarygodność kredytowa sprawdzana jest dużo bardziej skrupulatnie.

Sprawdź leasing warszawa

Kredyt umożliwia Ci pozostanie właścicielem pojazdu od pierwszego dnia jego użytkowania. Jednakże niekoniecznie jest to najtańsze rozwiązanie. Często związane z większą biurokracją. Główna różnica między leasingiem i kredytem dotyczy długości okresu finansowania. W przypadku leasingu ma on górną granicę znacznie niższą niż kredytu. Dzięki takiemu rozwiązaniu rata kredytowa w wielu przypadkach jest niższa. Przemiot finansowanie również ma znaczenie, np. nieruchomości w ogromnej większości finansowane są kredytem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GO-leasing Warszawa
http://warszawa.go-leasing.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »