Firma » Reklama

Rozwój technologiczny

Czasami zderzamy się z techniką, która wywraca nasze wyobrażenia, zmienia w pewien sposób naszą rzeczywistość. Staramy się przekonać do nowoczesności, coraz częściej wykorzystujemy nowoczesne technologie, przyzwyczajamy się do nich, dają nam rozwój, ułatwiają życie.
Nowoczesną technologią, która może zmienić nasze pojęcie na temat ekonomii produkcji jest drukowanie 3d. Ta techniki pozwala nam na zamawianie indywidualne produktu, z uwzględnieniem naszych prywatnych preferencji. Okazuje się wówczas, że całe linie produkcyjne, serie i logistyka porządkująca i organizująca procesy produkcyjne. Entuzjaście tematu twierdzą, że ta nowoczesna technologia spowodowała drugą rewolucję przemysłową. Być może jest to lekka przesada.

Zarówno wzornictwo przemysłowe, jak i inżynieria na poziomie projektów produkcyjnych stanęła na nowej drodze technologiczne. Obecnie dzięki tego typu urządzeniom modele projektowane za pomocą odpowiednich programów komputerowych wytwarzane są na zasadzie opcji drukuj. Wówczas z materiału termoplastycznego, znajdującego się w zbiorniku urządzenia zostaje wytworzony produkt, zaprojektowany w przestrzeni wirtualnej.

Drukowanie 3d jest zatem nowoczesną technologią, która być może niedługo całkowicie zmieni świat, ponieważ będziemy mogli wydrukować trójwymiarowy przedmiot z każdego materiału – z ceramiki, metalu, drewna, po przesłaniu projektu za pomocą Internetu. Wówczas wszystko będzie miało już inny wymiar.

Już dzisiaj mamy do czynienia z elementami drukowanymi trójwymiarowo, które zastosowane są w maszynach, urządzeniach – dekoracje, samochody, budynki i inne. Początkowo technologia ta zastosowanie znalazła w procesie tworzenia prototypów, ale obecnie służy tworzeniu elementów, które maja konkretne zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »