Gospodarka » Opakowania

Rozwój technologii opakowań

XXI wiek to rozwój różnych technologii. Dziś, nie wyobrażamy już sobie życia bez elektroniki, ale także ciężko wyobrazić sobie życie bez kartonów. Choć wydawać by się mogło, że rzecz ta jest niezbyt potrzebna, taki tok rozumowania jest błędny.

Kartony były, są i będą. Możemy je spotkać na każdym kroku. W sklepach, począwszy od spożywczaków, przez sklepy RTV i AGD po sklepy z butami. Głównym zadaniem kartonów jest funkcja ochronna.

Istnieje wiele rodzajów kartonów. W zależności od zapotrzebowania klienta i jego preferencji, producent wybiera odpowiedni model dla jego potrzeb. Kartony klapowane to chyba najpopularniejsze kartony, które zna każdy z nas. Kartony klapowane należą do grupy opakowań, które najczęściej znajdują zastosowanie w przemyśle. Ten specjalistyczny rodzaj opakowań przeznaczony jest zarówno do opakowań zbiorczych, jak i jednostkowych. Dużym atutem tych kartonów i jest ich niezwykle prosta konstrukcja oraz niewysokie koszty produkcji, przez co chętnie wybierane są przez klientów z różnych branż.

Kartony klapowane to nic innego jak kartony, które można łatwo złożyć w jedną całość. Świetnie sprawdzają się do transportu cięższych rzeczy, dzięki dobrej wytrzymałości. Opakowanie te najczęściej powstają z jednego wykroju, złożonego ze ścian bocznych oraz klap (części) wieka oraz dna. Warunek konieczny do spełnienia to zakończenie jednego z brzegów boku specjalnego rodzaju zakładką umożliwiającą sklejenie kartonu w całość. Najczęściej producenci swoim klientom oferują opakowania z tektury falistej 3- i 5-ciowarstwowej w kolorze szarym, białym lub kaszerowanym.

Kartony to środki do transportu wielu rzeczy. Swobodnie można w nich przemieszczać artykuły spożywcze. Ich wytrzymałość zależy od jakości materiału, z którego zostały stworzone.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »