Dom » Wnętrza

RuckZuck podpowiada, jak dobrać skrzydło do współczesnego wnętrza

RuckZuck podpowiada, jak dobrać skrzydło do współczesnego wnętrza
Zobacz więcej zdjęć »
Urządzanie domów w duchu nowoczesności cieszy się dużą popularnością. Wymaga jednak przemyślanego doboru poszczególnych elementów wystroju, w tym drzwi. Jak je dopasować, by nadały wnętrzu modny wygląd? Specjaliści RuckZuck dzielą się praktycznymi wskazówkami.

– Styl nowoczesny we wnętrzu jest przeciwieństwem wystroju opartego na przepychu i bogactwie zdobień, który królował u końca XIX wieku. Ważne jest zachowanie umiaru i dążenie do stworzenia aranżacji pełnej harmonii. Głównymi wyznacznikami są tutaj ład i prostota. Obserwując współczesne trendy można dostrzec dwie tendencje: jedna zmierza w kierunku naturalnych materiałów, natomiast druga bazuje na bieli i minimalizmie. Każda z nich wymaga innych rozwiązań, które razem stworzą bardzo stylowy efekt – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Ponadczasowa naturalność

Choć drewno to główny składnik klasycznych wnętrz, doskonale sprawdza się także w nowoczesnych aranżacjach. Przyjmuje jednak znacznie inną formę: mebli o prostej stylistyce, stolików z plastra pnia drzewa czy trójwymiarowych paneli ściennych. Unika się natomiast ornamentowych dekoracji oraz masywnych komponentów.

Drewno doskonale łączy się z kamieniem, betonem, szkłem i metalem. Dobrym pomysłem jest zatem uzupełnienie wystroju np. o lampę z metalowym, miedzianym abażurem czy szklaną donicę. Należy przy tym pamiętać, aby nie przesadzić z liczbą dodatków – bardzo wskazana jest powściągliwość.

We wnętrzach o naturalnym rysie świetnie sprawdzą się drzwi wykończone okleiną w dębowym, akacjowym czy jesionowym dekorze. Wybierając modele o strukturze trójwymiarowej, skrzydło wyraźnie upodobni się do prawdziwego drewna. Ciekawe propozycje znajdują się w kolekcji SENTIS firmy RuckZuck. Drzwi Ramon oraz Sensa wyróżniają się satynowymi przeszkleniami, które nadają całości wrażenie lekkości. Dzięki solidnej budowie będą stanowić funkcjonalną ozdobę przez długie lata.

Minimalizm zawsze na czasie

Nowoczesne są także wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym. Ich podstawowym kolorem jest biel, która tworzy spokojny, zrównoważony klimat. Pomieszczenia są przestronne i pełne światła, a umiłowanie prostoty sprawia, że aranżacja prezentuje się niezwykle harmonijnie.

Nie ma tutaj miejsca na zbędne dodatki – ich liczbę ogranicza się do minimum. Każdy detal cechuje natomiast wysoka jakość wykonania i designerski charakter. Neutralne tło i uporządkowana przestrzeń pozwalają na ich idealne wyeksponowanie. Tym sposobem wystrój nie ma znamion kiczowatości. Wręcz przeciwnie – jest bardzo elegancki.

Do minimalistycznych aranżacji stworzone są drzwi o białej, lakierowanej powierzchni. Odbijane przez nie promienie słońca wypełnią przestrzeń blaskiem i pogodną aurą, a jasna powierzchnia pięknie wpisze się w stonowaną kolorystykę wnętrza. Wśród kolekcji skrzydeł SENTIS dostępne są propozycje spełniające te oczekiwania (np. modele Inez lub Diego). Ich dodatkowymi atutami są: łatwość w czyszczeniu i bardzo wytrzymała konstrukcja.

– Podczas urządzania wnętrza w stylu nowoczesnym najważniejsze jest kierowanie się własnymi upodobaniami. Podążając jedynie za najnowszymi trendami możemy stworzyć wystrój, w którym nie będziemy czuć się swobodnie. Drobiazgowe dobieranie wszystkich elementów i stawianie na uniwersalne rozwiązania sprawi, że aranżacja będzie modna nie tylko przez jeden sezon, ale wiele lat – dodaje Katarzyna Śliwińska.

Pełna oferta drzwi marki SENTIS jest dostępna pod adresem: www.sentis.pl


# # #

Informacje o RuckZuck:

RuckZuck to jedna z największych w Polsce marek salonów oferujących podłogi, drzwi i artykuły wykończeniowe. Koncept biznesowy RuckZuck powstał w 2004 roku w centrali firmy Classen w Niemczech.

W tym samym roku w Polsce została założona spółka RuckZuck.biz, która zajęła się rozwojem Systemu Partnerskiego RuckZuck na terenie Polski oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.ruckzuck.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ImagoPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »