Społeczeństwo » Społeczeństwo

Rusza krakowska akcja edukacyjna „Przybijże Łapę”

Rusza krakowska akcja edukacyjna „Przybijże Łapę”
Zobacz więcej zdjęć »
Właśnie wystartowała nowa akcja edukacyjna Miasta Krakowa na rzecz zwierząt. Powstała ona z myślą o edukacji mieszkańców m.in. w zakresie opieki i dokarmiania domowych oraz dzikich zwierząt.

 

Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa realizuje akcję edukacyjną o nazwie „Przybijże Łapę”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na zwierzęta w mieście, zarówno te dzikie, jak i  domowe. Kampania poruszana istotne tematy, związane z prawidłowym dokarmianiem dzikich i domowych zwierząt, zwraca uwagę na to, jak zachować się podczas spotkania z dzikim zwierzęciem, informuje o regularnej deratyzacji, przestrzeganiu praw zwierząt, odpowiedzialnej  adopcji czy jakości karmy darowanej dla schronisk.

To pierwsza taka akcja społeczno-edukacyjna Miasta Krakowa, zakrojona na szeroką skalę i poświęcona dzikim oraz domowym zwierzętom. Przygotowanymi działaniami, a także materiałami edukacyjnymi dla mieszkańców, miasto pragnie zwrócić uwagę m.in. na kwestię opieki oraz dokarmiania dzikich zwierząt na terenie Gminy, jak również na obowiązki, które spoczywają na właścicielach posiadających zwierzęta domowe. To ważne, aby Krakowianie umieli odnaleźć się w sytuacji napotkania dzikiej zwierzyny, a także chcąc adoptować psa lub kota ze schroniska

W ramach akcji powstały materiały edukacyjne, w tym ulotki, plakaty oraz materiały wideo.

Więcej informacji o akcji dostępnych jest na stronie: www.przybijzelape.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

DPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »