Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Rycerska zabawa w Porcie Łódź

Rycerska zabawa w Porcie Łódź
Zobacz więcej zdjęć »
Port Łódź zaprasza na edukacyjny projekt oparty na interakcji i zabawie. Rycerska zabawa to doskonała rozrywka dla całych rodzin, a jednocześnie możliwość poznania historii i kultury naszych walecznych przodków.

Wszyscy, którzy 5 czerwca br. odwiedzą Port Łódź będą mieli okazję odbyć niezwykłą podróż w czasie i doświadczyć klimatu średniowiecza pierwszych Jagiellonów. W obozie z początku XV wieku, w namiocie rycerskim z chorągwiami i sztandarami powita nas kasztelan i  kasztelanowa wraz ze swoim dworem, rycerzami, łucznikami, giermkami, mnichami i skrybami. W obozie krzątać się będą także damy, oczekujące na powrót sławnych rycerzy z pojedynków. Podróżując do średniowiecza będziemy mogli odwiedzić ówczesną czerpalnię papieru, a w skryptorium nauczymy się podstaw pisma gotyckiego wykorzystując rysik i pióro gęsie. Będzie okazja by nauczyć się władać mieczem, a także strzelać z prawdziwego łuku. Chętni będą mogli przymierzyć także strój średniowiecznego wojownika. Niewątpliwą atrakcję stanowić będzie prezentacja broni, jaką posługiwali się rycerze polscy w średniowieczu, a naszą wyobraźnię dodatkowo pobudzą opowieści o dawnych obyczajach, zakonach i turniejach.

 Organizatorzy imprezy zaplanowali dla najmłodszych cykl zabaw i konkursów, które umożliwią dzieciom poznanie w przystępny sposób historii i kultury średniowiecza. Wartości edukacyjne wplecione zostaną w widowiskowe scenki walk rycerskich oraz interaktywne humorystyczne scenki z życia rycerzy i dam.

 - Dzieci najchętniej przyswajają wiedzę gdy wiadomości podane są w umiejętny i  atrakcyjny sposób. Mamy nadzieję, że organizowane w naszym centrum spotkanie z kulturą rycerską i czasami średniowiecza stanie się niezwykłą przygodą i atrakcyjną lekcją historii. Możliwość doświadczenia atmosfery dawnych czasów dzięki widowiskowej scenografii będzie na pewno niezapomnianą zabawą i być może zaowocuje także fascynacją i dalszym pogłębianiem wiedzy na temat naszej historii.-  mówi Emilia Lange – Cichocka, menadżer marketingu Port Łódź.

Projekt edukacyjno – zabawowy realizują członkowie bractwa rycerskiego Chorągwi Czarnego Rycerza oraz profesjonalni aktorzy i animatorzy.

Port Łódź zaprasza wszystkich chętnych adeptów rycerskiego fechtunku do wspólnej zabawy 5 czerwca w godzinach 10:00 – 21:00. Event odbędzie się na patio centrum handlowego. Wstęp na wszystkie atrakcje i pokazy jest bezpłatny.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »