Kultura, sztuka » Muzyka

Rymy od Pokahontaz do posłuchania w Bonarce

Rahim, Fokus oraz DJ Bambus to nazwiska doskonale znane miłośnikom polskiego hip-hopu. Jako grupa oraz solowi artyści stanowią jedno z najciekawszych zjawisk tego muzycznego gatunku. By opowiedzieć o swoich pomysłach i planach, zjawią się 28 listopada w Bonarce.

Na swą pozycję muzycy pracują nieprzerwanie od 2003 roku, zakładając swój skład zaraz po rozpadzie Paktofoniki. Początkowo wiernie trzymali się kanonu hip-hopu, z czasem jednak wprowadzając do niego coraz więcej innowacyjnych elementów. W końcu ich brzmienie się wykrystalizowało, a samo trio zyskało opinię odważnych promotorów muzyki elektronicznej pośród wszechobecnych i dominujących beatów. Pokahontaz łatwo także rozpoznać po samych tekstach utworów – prawie nigdy nie koncentrujących się na konfrontacyjnej tematyce, a raczej na warsztacie wykonawczym, co słychać chociażby w piosence „3maj pion”: gdy wchodzę technicznie po za wytyczne, słodzę lirycznie, a akustycznie fale ogrywam, stale urywam, z butów wyrywam i się zmywam.

Taki styl musi podobać się odbiorcy, gdyż Pokahontaz wydało w sierpniu 2014 roku swą czwartą płytę, „Reversal”, która błyskawicznie wspięła się na szczyty, docierając aż na drugie miejsce.

Mimo tylu sukcesów i niegasnącej popularności, historia zespołu nie jest wolna od kontrowersyjnych wydarzeń. Raz była nawet na skraju rozpadu – ze względów nieporozumień na tle finansowym, ze składu odszedł Rahim. Muzycy wydawali również solowe płyty. Przoduje w tym zwłaszcza Rahim, mający na swym koncie m.in. „DynamoL” oraz „Amplifikację”. Artyści aktywnie współpracowali także z wieloma kolegami po fachu, wspierając tekstowo czy wokalnie takich hip-hopowców jak L.U.C., Ras Luty czy KRI.

Jasne jest więc, że Pokahontaz to zasłużona grupa dla rozwoju polskiej sceny beatów i rymów, aktywnie współtworząca historię tego rodzaju muzyki w naszym kraju. Nadarzająca się szansa na spotkanie w salonie Empik w Bonarce daje możliwość osobistego wysłuchania pasjonujących historii o specyfice hip-hopu oraz o samym zespole. Będzie można również zadać własne pytanie na nurtujący temat oraz zdobyć autograf artystów.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 w piątek, 28 listopada w salonie Empik w Bonarce.

Dwa dni później gośćmi Bonarki będą muzycy świętującego dziesięciolecie pracy artystycznej zespołu Afromental.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »