Dom » Nieruchomość

Rzeczoznawcy majątkowi i wyceny

Rzeczoznawcy majątkowi i wyceny
Zobacz więcej zdjęć »
Nieruchomości są dobrą inwestycją – czasem jednak mogą przysporzyć wielu problemów. Doskonale wiedzą o tym właściciele kamienic i budynków znajdujących się w centrach miast takich jak Kraków czy Wrocław.

Zabytkowe kamienice są tak zwaną żyłą złota, ale z drugiej strony wymagają wielkiego nakładu pieniędzy. By móc utrzymać zabytkowe budynki w dobrym stanie potrzebna są niebagatelne sumy. Jeśli właściciel nie ma chęci lub środków do odnowienia swojej własności, budynki te szpecą jedynie miasto. Problem pojawia się również, gdy właściciel takiej nieruchomości chce przeprowadzić remont według własnej wizji. W przypadku takich budynków niezbędne jest bowiem ścisłe współpracowanie z renowatorem i przestrzeganie przepisów. W innym przypadku grożą wysokie kary.

Odpowiednia wycenę nieruchomości przeprowadzi dla nas rzeczoznawca Kraków, dzięki opinii którego oszacujemy, czy taki remont w ogóle się opłaca. Rzeczoznawca majątkowy Kraków wielokrotnie spotyka się z problemami właśnie tej natury. Miasta atrakcyjne turystycznie w oczach dealerów nieruchomości rządzą się własna specyfiką. Rzeczoznawca Krzeszowice czy rzeczoznawca Niepołomice sporządzając wyceny bierze pod uwagę zupełnie inne czynniki.  Wycena nieruchomości Kraków jak również w innych dużych miastach często wydaje się absurdalna. Wszystko to poprzez zawyżanie wartości danego budynku przez czynniki takie jak atrakcyjność turystyczna i lokalizacja. Rzeczoznawca Wieliczka natomiast nie operuje już zazwyczaj takimi kwotami.

Wycena Krzeszowice jak również wycena Niepołomice to zazwyczaj zbliżone do siebie dokumenty. Jak się jednak okazuje w różnych regionach naszego kraju, panują różne ceny za wydawać by się mogło nieruchomości o takim samym standardzie.  Warto również pamiętać, że wycena Nowy Sącz czy wycena Wieliczka obejmuje nie tylko nieruchomości. To ważne w momencie, gdy na przykład otrzymujemy spadek do podziału.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »