Firma » Biznes

Sage wzbogaca Symfonię i Forte o zarządzanie produkcją

Firma Sage dołączyła do głównych linii oprogramowania oferowanego w Polsce – Systemu Symfonia i Systemu Zarządzania Forte – zupełnie nową funkcjonalność: obsługę procesów produkcyjnych.

Nastąpiło to poprzez wykupienie praw do rozwiązania wspomagającego proces produkcji, dedykowanego systemom Symfonia i Forte, oferowanego wcześniej pod nazwą 4Customer Produkcja przez jednego z partnerów dystrybucyjnych Sage, firmę East4West.


Od początku sierpnia 2012 r. oferty rynkowa Sage rozszerzona została o dwa nowe rozwiązania: 

  • Symfonia Produkcja
  • Forte Zarządzanie Produkcją

Wraz z oprogramowaniem, spółka Sage pozyskała także wiedzę i doświadczenia, które pozwolą skutecznie rozwijać obsługę produkcji w obu liniach (Symfonia i Forte) oraz realizować procesy wdrożenia. Kolejne wersje pojawią się na rynku w przyszłym roku. Pomimo transakcji, współpraca między obiema firmami nie zmieni się. Partner (East4West) może wciąż oferować rozwiązanie, pod marką Sage.

Inwestycja w obszar produkcyjny to element realizacji naszej strategii. Chcemy oferować polskim przedsiębiorcom, niezależnie od skali, branży czy specyfiki prowadzonej działalności w pełni zintegrowane, kompletne i bezpieczne systemy do zarządzania organizacją" - mówi Katarzyna Kaganiec, dyrektor Działu Zarządzania Produktami, Sage sp. z o.o.

Sage szacuje, że w Polsce z systemu wspomagającego zarządzanie produkcją korzysta lub może korzystać ponad 200 tys. przedsiębiorstw. „Wg danych IDC*, sektor przemysłowy, w kolejnych latach będzie zwiększał wydatki na IT. To duży rynek, na którym firma, posiadająca silną markę i efektywne kanały dystrybucji, może wiele zdziałać" - dodaje Katarzyna Kaganiec. System został dotychczas wdrożony w około 40 firmach w Polsce, m.in. z branży poligraficznej, kosmetycznej, papierowej i motoryzacyjnej.

 

Pełna integracja i spore możliwości

Rozwiązanie pozwala na sprawne zarządzanie procesem produkcji, w tym jego zaplanowanie, realizację i rozliczenie. Integracja z liniami produktowymi Sage stwarza możliwość podniesienia efektywności procesów biznesowych w ramach jednego, spójnego systemu informatycznego.

Symfonia Produkcja i Forte Zarządzanie Produkcją mogą wspierać specyficzne rodzaje produkcji: dyskretną i procesową,  prostą i złożoną, jednostkową i seryjną, okresową i ciągłą.

Symfonia Produkcja przeznaczona jest dla mniejszych firm. Aplikacja ta pozwala zaplanować i zrealizować procesy produkcji w oparciu o zdefiniowane w programie, specyficzne dla klienta technologie. W tym celu korzysta z kartotek towarowych, dokumentów magazynowych i zdefiniowanych magazynów.

Forte Zarządzanie Produkcją, moduł w szczególności dedykowany dla większych przedsiębiorstw i procesów produkcyjnych o wyższej złożoności. Wspiera nie tylko bieżące zarządzanie procesem produkcji, ale też udostępnia zaawansowane możliwości w zakresie kontrolingu i rozliczania produkcji między innymi poprzez integrację z obszarami finansowo-księgowymi i kadrowo-płacowymi.

Raporty w standardzie i jako opcja dodatkowa

Zarówno w aplikacji Symfonia Produkcja, jak w systemie Forte Zarządzanie Produkcją dostępne są  standardowe zestawienia i raporty wspierające menadżerów w zarządzaniu operacyjnym oraz podejmowaniu decyzji. Dla firm mających większe potrzeby w zakresie prowadzenia analiz i zarządzania informacją, Sage oferuje aplikację: Kreator Raportów. To dodatkowe, płatne rozszerzenie, które pozwala przygotować dedykowane (uwzględniające specyfikę klienta) raporty graficzne.

Sugerowane ceny

Koszt modułu System Symfonia Produkcja to 1500 zł netto za licencję jednostanowiskową. Ta sama opłata przewidziana jest za każde dodatkowe stanowisko. Ceny Systemu Forte Zarządzanie Produkcją są ustalane indywidualnie. Cena licencji dodatkowego modułu Kreator Raportów wynosi 2000 zł netto.

* Źródło: Poland Enterprise Application Software Market 2011 - 2015, Forecastand 2010 Vendor Shares, IDC.

O firmie Sage sp. z o.o.

Sage sp. z o.o. jest wiodącym producentem oprogramowania i usług wspomagających zarządzanie, głównie  dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Spółka wchodzi w skład Sage Group plc - należącej do grona trzech największych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie na świecie. Posiada oddziały w Bytomiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu oraz sieć ponad 400 dystrybutorów i partnerów biznesowych na terenie całego kraju. 

Oferta firmy obejmuje m.in. System Zarządzania Forte - zaawansowane rozwiązanie klasy ERP dla średnich przedsiębiorstw - oraz 2 linie produktów dla małych firm i mikroprzedsiębiorstw: Symfonia i Symfonia Start, a także w pełni zlokalizowany program CRM: Sage ACT!. Od 17 maja 2011 r. do oferty firmy dołączony został międzynarodowy system Sage ERP X3 - globalne, zintegrowane rozwiązanie ERP dla średnich i większych przedsiębiorstw. 

http://www.sage.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sage
http://

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »