Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Samorządy wspierają uczniów w nabywaniu kompetencji przyszłości. Jak uzyskać pomoc dla szkoły?

Samorządy coraz chętniej wspierają szkoły i przedszkola w przygotowaniu uczniów do pełnienia zawodów, które zrewolucjonizują rynek pracy za 10-15 lat. Dzięki nawiązaniu współpracy z biznesem urzędy mogą im teraz przekazywać bezpłatne materiały, które wprowadzą dzieci do świata nowych technologii.

Współpraca samorządu z sektorem edtech, który wdraża innowacyjne rozwiązania do systemu edukacji, otwiera przed samorządami nowe możliwości zwiększania jakości nauczania. Pomaga podnieść satysfakcję nauczycieli z wykonywanej pracy, dzięki dostarczaniu gotowych scenariuszy, ciekawych pomysłów na lekcje i platform do wymiany doświadczeń z innymi nauczycielami. Pozwala też sprawnie i na dużą skalę wprowadzać do placówek nowoczesne rozwiązania, korzystając przy tym z pełnego wsparcia ze strony partnera.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Z takiego rozwiązania skorzystało już Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy, które w ramach współpracy ze spółką Skriware bezpłatnie udostępniło swoim placówkom materiały edukacyjne z platformy Skriware Academy. W rezultacie ok. 800 stołecznych szkół podstawowych, ponadpodstawowych, przedszkoli oraz domów kultury może już korzystać z praktycznych narzędzi dydaktycznych. Materiały udostępnione w ramach rocznej licencji wspierają pedagogów w prowadzeniu angażujących zajęć, rozwijaniu kompetencji zgodnie z koncepcją STEAM oraz realizacji rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

Bezpłatny pakiet Skriware Academy, z którego korzystają warszawscy pedagodzy, obejmuje 10 kont nauczycielskich w każdej placówce i pozwala korzystać z:

– platformy edukacyjnej Skriware Academy z materiałami dydaktycznymi i e-learningowymi (w tym m.in. z 25 pomysłami na lekcyjne aktywności i gotowymi scenariuszami zajęć, 8 e-kursami, 16 materiałami wideo oraz kartami pracy i materiałami multimedialnymi dla uczniów);

– bazy gotowych do wydruku modeli 3D Skrimarket (która zawiera ponad 20 tys. modeli online, dedykowaną sekcję dla modeli edukacyjnych z 10 przedmiotów oraz sekcję przeznaczoną do edukacji specjalnej);

– autorskich narzędzi do modelowania 3D Playground i Creator (z dostępem online dla każdego ucznia – do wykorzystania zarówno w szkole, jak i w domu);

– całorocznego wsparcia (m.in. cyklicznie odbywających się webinarów oraz możliwości wymiany doświadczeń i generowania inspiracji w grupie dyskusyjnej skupiającej społeczność nauczycieli).

- materiałów ułatwiających nabywanie przez uczniów kompetencji inżynierskich dla szkół ponadpodstawowych,

- angażujące ćwiczenia z wykorzystaniem klocków edukacyjnych dla nauczycieli z przedszkoli. Inne samorządy mogą już także wspierać swoich nauczycieli w budowaniu nowoczesnych szkół, które wyposażą uczniów w kompetencje przyszłości. Aby uzyskać więcej informacji, wystarczy wypełnić formularz na stronie: https://skriware.com/pl/kontakt-skriware/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Skriware
http://skriware.com/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »