Dom » Wnętrza

SANPLAST SA radzi: odpowiedni czas kąpieli, podstawą dobrego samopoczucia

SANPLAST SA radzi: odpowiedni czas kąpieli, podstawą dobrego samopoczucia
Zobacz więcej zdjęć »
SANPLAST SA radzi: odpowiedni czas kąpieli, podstawą dobrego samopoczucia

Nie pamiętasz kiedy ostatnio czułeś się zrelaksowany po kąpieli? Brakuje Ci energii pod koniec dnia? Zasypiasz i budzisz się zestresowany? Jeśli chcesz to zmienić, sprawdź porady od SANPLAST SA i dowiedz się jak kąpiel może pomóc w redukcji stresu i lepszym odprężeniu.

Gdy wracamy po całym dniu zawirowań, stresu i pracy zdarza nam się, że nawet nie zwracamy uwagi na to, jak przygotowujemy się do snu. Po prostu bierzemy szybki prysznic lub kąpiel
w wannie i z wciąż pełną głową bieżących spraw kładziemy się spać. I tak dzień po dniu…Stosując się jednak do kilku wskazówek można diametralnie zmienić swoją kąpielową rutynę sprawiając, że będziemy kładli się i wstawali wypoczęci, z lepszym samopoczuciem.

Jakie elementy mają znaczenie podczas kąpieli?

Podstawową zasadą, aby kąpiel była źródłem lepszego samopoczucia jest czas jej trwania. Nie może być on zbyt krótki, bo nie zdążymy się zrelaksować, ani zbyt długi, bo możemy doprowadzić do przesuszenia skóry. Wygodna wanna czy kabina prysznicowa, w której zamontowana jest deszczownica, mogą potęgować odprężające doznania. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wachlarz wyposażenia łazienkowego, a w nim, np. wanny z hydromasażem. Aby czerpać jak najwięcej z kąpieli, temperatura wody nie powinna przekraczać 37 stopni i trwać nie dłużej niż pół godziny. Udowodnione jest, że taka temperatura łagodzi bóle mięśni i stawów. Dodatkowo, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakich produktów do kąpieli używamy i czym myjemy nasze ciało. Świetnie, podczas relaksu, sprawdzą się aromatyczne olejki oraz specjalne gąbki, przeznaczone do masażu.

Nastrój – kluczem do relaksu

Wszystkie te działania zdadzą się na nic, jeśli nie zadbamy o odpowiedni nastrój w łazience. Przed planowanym relaksem, powinniśmy ją przygotować, zmieniając barwę światła na cieplejszą, zapalając świece i włączając relaksującą muzykę. W ten sposób odczucia będą większe, a my bardziej zrelaksowani.

„W obecnej sytuacji kąpiel pod prysznicem, czy też w wannie jest jednym z najlepszych sposobów na relaks i radzenie sobie ze stresem. Po tak przygotowanej kąpieli z pewnością zaśnie nam się szybciej, a rano będziemy bardziej wypoczęci. Sugerujemy, aby takie seanse odbywać co najmniej raz w tygodniu, a najlepiej co 2-3 dni. Łatwiej zachowamy dzięki temu równowagę psychiczną, nasz sen będzie bardziej jakościowy, a nasze baterie w pełni naładowane, aby sprostować wyzwaniom kolejnego dnia.”- radzi ….SANPLAST SARedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »