Technologie » AGD - RTV

SANYO PLC-XP200L - Pierwszy na świecie projektor 4LCD

SANYO PLC-XP200L - Pierwszy na świecie projektor 4LCD
Zobacz więcej zdjęć »
Rewolucja w jakości obrazu dzięki technologii SANYO QuaDrive 7000ANSI lumenów, kontrast 2200:1, rozdzielczość XGA (1024x768), głośność 35dB, 6 wymiennych obiektywów.

Nowa technologia SANYO wyznacza standardy jakości obrazu: korzystający z technologii QuaDrive projektor PLC-XP200L to pierwszy krok firmy SANYO w stronę prawdziwej rewolucji w świecie profesjonalnej projekcji. System QuaDrive powstał w laboratoriach firmy SANYO i pozwala osiągnąć zupełnie nowy poziom jakości ruchomego i nieruchomego obrazu. Barwy są odwzorowywane w sposób bardziej wyrazisty i realistyczny, niż kiedykolwiek dotąd. Znacząco poprawiła się też jasność obrazu. Przestrzeń barw została poszerzona aż o 20 procent w stosunku do projektorów 3LCD i jednoukładowych modeli DLP. W ramach implementacji rozwiązania QuaDrive, tradycyjnie stosowany układ trzech paneli LCD po raz pierwszy na świecie został rozszerzony o czwarty panel.

Używane dotąd we wszystkich projektorach 3LCD panele odpowiadały za trzy kolory podstawowe: czerwony, zielony i niebieski. Czwarty, dodany panel CCD (Color Control Device) steruje kolorem żółtym, co pozwala modelowi PLC-XP200L odwzorowywać barwy jeszcze wierniej i bliżej ich naturalnych odcieni. Ponieważ zaś panel ten jest zainstalowany przed filtrem zieleni, właśnie zieleń prezentuje się na ekranie wyjątkowo realistycznie. Nowemu układowi paneli QuaDrive projektor PLC-XP200L zawdzięcza także szereg innych zalet, jak choćby obniżone zużycie energii przy jednoczesnym wyższym natężeniu światła, co czyni go niezwykle wydajnym urządzeniem.

Dzięki technologii QuaDrive udało się również uzyskać jasność aż 7000 ANSI lumenów Oznacza to, że nowy produkt SANYO jest najjaśniejszym jednolampowym projektorem LCD na świecie. W połączeniu z doskonałym kontrastem 2200:1, parametry te dają użytkownikowi gwarancję świetnego obrazu i wspaniałej jakości barw.

W efekcie, PLC-XP200L to idealny projektor dla trudnych zastosowań w przestronnych salach konferencyjnych, cyfrowych reklamach świetlnych i instalacjach na wystawach i pokazach. Niezawodna prezentacja barw daje też inną korzyść: wyświetlane obrazy są jeszcze bardziej zbliżone do wzorców, do jakich jest przyzwyczajony ludzki wzrok, co dodatkowo poprawia komfort oczu widza.

Skoro mowa o wygodzie, trzeba wspomnieć o mechanizmie AMF (automatyczny filtr): projektor ten może pracować aż 10 000 godzin bez związanych z wymianą filtra zabiegów konserwacyjnych, co jest dużym atutem w przypadku urządzeń instalowanych na stałe i w miejscach trudno dostępnych. Najwyższą elastyczność i wygodę daje też elektryczna regulacja odchylenia obiektywu (lens-shift) w pionie i w poziomie oraz możliwość instalowania urządzenia pod dowolnym kątem w zakresie 360°.

Projektor będzie dostępny w Polsce od końca listopada 2008 w sugerowanej cenie detalicznej 29 999 zł (z VAT).

Firma SANYO udziela na ten projektor trzyletniej gwarancji (gwarancja na lampę 90 dni lub 300h).

Zdjęcia dużej rozdzielczości są na stronie:

http://www.sanyo.de/press/press_images2.asp?lg=D&n1=2&n2=2&Images=Projektoren

Dane techniczne:

http://www.sanyo.de/produkte_daten/projektoren/datasheet/SANYO_PLC_XP200L_e_E.pdf

 

Informacje o SANYO Fisher Sales (Europe) GmbH:Firma SANYO Fisher Sales (Europe) GmbH została założona w 1977 r. z siedzibą w Monachium w Niemczech. Jest to spółka zależna koncernu SANYO Electric Co. Ltd. Jako centrala handlowa, firma zajmuje się obecnie koordynacją wszelkich działań handlowych i marketingowych na terenie Europy, z wyłączeniem Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, w zakresie takich linii produktowych jak projektory, monitory LCD, elektronika konsumencka, obrazowanie cyfrowe, telefony komórkowe i systemy bezpieczeństwa.SANYO jest jednym z największych producentów projektorów na świecie. Produkty tej marki wyróżniają się innowacyjnością, doskonałą jakością i wszechstronnością zastosowań. Kompletna linia produktowa obejmuje modele do kina domowego, projektory biznesowe i do zastosowań edukacyjnych, aż po profesjonalne urządzenia na potrzeby imprez masowych i kina domowego.  Uzupełnieniem tej rozbudowanej rodziny są monitory LCD.  

Informacje o SANYO Electric Co., Ltd. www.sanyo.com

SANYO Electric Co., Ltd. dąży do tego, aby stać się „dostawcą zaawansowanych rozwiązań środowiskowych i energetycznych”. Działalność SANYO obejmuje szeroki zakres produktów konsumenckich i komercyjnych, takich jak wyposażenie dla firm, akumulatory, urządzenia audio-wideo, IT i komunikacyjne, urządzenia domowe i elektroniczne oraz inne. Kierując się wizją wyrażoną w haśle „Think GAIA”, SANYO pragnie oferować najnowocześniejsze rozwiązania sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi, łącząc ze sobą liczne oryginalne technologie.

Obsługa public relations malgorzata.blachnio@indalo.pl mobile (+48) 509 047 721Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »