Technologie » Komputery

SANYO PLC-XU3xx

SANYO PLC-XU3xx
Zobacz więcej zdjęć »
Rodzina 5 projektorów XGA z funkcja zarządzania przez sieć, trzy z funkcją Easy Wireless LAN umożliwiającej w sieci bezprzewodowej.

Firma SANYO Fisher Sales (Europe) przedstawia pięć nowych projektorów serii PLC-XU. Jednakowe obudowy skrywają różne wyposażenie - lampy o jasności 3000 i 3500 ANSI lumenów, obiektywy 1,2 i 1,6 krotnym zoomem oraz kontrastem 450:1 i 500:1.  Dzięki temu wszystkie modele pozwalają uzyskać doskonały obraz, nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych i przy niewielkiej odległości od ekranu. Co więcej, projektory serii PLC-XU3xx są niezwykle proste w użyciu i nie wymagają dodatkowego szkolenia dla obsługującego je personelu. Warto choćby wspomnieć, że automatycznie wykrywają one sygnały podawane przez podłączone do nich urządzenia, a ich zautomatyzowane algorytmy konfiguracji i korekty zniekształceń trapezowych obrazu dają użytkownikowi możliwość błyskawicznego rozpoczęcia prezentacji o optymalnej jakości obrazu dobranej automatycznie przez urządzenie.

Dwa z wprowadzanych projektorów wyposażono w funkcję Easy Wireless LAN, umożliwiającą zintegrowanie ich z lokalną siecią komputerową w celu dostarczania sygnału wizyjnego oraz zdalnego zarządzania i monitorowania pracy tych urządzeń. Trzy spośród nowych modeli mają wbudowane głośniki, co pozwala używać ich do prowadzenia prezentacji multimedialnych. Modele nowej serii będą wprowadzane na rynek stopniowo: pierwszy z nich, PLC-XU355, pojawi się w sprzedaży jeszcze w marcu. 

 Łatwa integracja modeli PLC-XU305 i PLC-XU355 z siecią WLAN

Chociaż do sieci komputerowej można podłączyć modele PLC-XU300, PLC-XU301 i PLC-XU350, monitorując czas pracy ich lamp czy temperaturę wewnątrz urządzeń, to dopiero projektory PLC-XU305 i PLC-XU355, wyposażone w funkcję Easy Wireless LAN,  oferują użytkownikowi pełną wygodę pracy w sieci.

Dołączany do nich moduł Wi-Fi USB pozwala im bezprzewodowo komunikować się z używanym do prezentacji komputerem, przesyłając - w czasie rzeczywistym - dane między nim a działającym w sieci projektorem (lub projektorami). Bezprzewodowe rozwiązanie SANYO daje prelegentowi dużą elastyczność, nawet, jeżeli prezentacja odbywa się w środowisku, w którym obowiązują rygorystyczne ograniczenia dotyczące bezpieczeństwa komunikacji sieciowej, a to dlatego, że korzystanie z funkcji łączności bezprzewodowej projektora nie wymaga pobierania ani instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. W oba modele z obsługą sieci WLAN wbudowano także port USB, przeznaczony do podłączenia myszy.

Idealny projektor do wszystkich zastosowań

Wszystkie pięć modeli projektorów serii PLC-XU3xx doskonale spełnia zróżnicowane wymogi tak użytkowników biznesowych, jak i instytucji oświatowych. Dzięki obsłudze rozdzielczości XGA, urządzenia te z powodzeniem nadają się zarówno do wyświetlania danych, jak i prezentacji filmowych. Jasność 3500 ANSI lumenów (PLC-XU350, PLC-XU355) i 3000 ANSI lumenów (PLC-XU300, PLC-XU301, PLC-XU305), w połączeniu z kontrastem, odpowiednio, 450:1 (PLC-XU301) i 500:1, gwarantuje wyrazisty obraz nawet w pomieszczeniach, które nie zostały całkowicie zaciemnione.

Obiektywy zoom zapewniają duży zakres regulacji wielkości obrazu i duży obraz nawet przy niewielkim oddaleniu projektora od ekranu. Użytkownik ma dużą swobodę wyboru miejsca dla projektora. Konstrukcje PLC-XU300 i PLC-XU350 mają zoom o krotności 1,2, pozostałe trzy - 1,6. Specjalnie z myślą o zastosowaniach w szkołach, na uczelniach i konferencjach, projektory PLC-XU301, PLC-XU305 i PLC-XU355 wyposażono w 7-watowy głośnik. Eliminuje to konieczność zakupu i instalacji głośników zewnętrznych, czyniąc z tych projektorów urządzenia prawdziwie multimedialne.

Koncepcja oparta na prostocie użytkowania

Poza nowym układem menu graficznego służącego do ręcznej konfiguracji projektorów, modele PLC-XU300, PLC-XU301, PLC-XU305, PLC-XU350 i PLC-XU355 posiadają szereg funkcji automatycznych. Wszystkie one, na przykład, samoczynnie wykrywają aktualnie używane źródło sygnału i - dzięki funkcji autokonfiguracji - maksymalnie skracają czas potrzebny do uruchomienia prezentacji. Projektory wykonują również automatycznie korektę zniekształcenia trapezowego i optymalnie dostosowują obraz do panujących warunków oświetleniowych. Dzięki temu mogą być używane przez kadrę pedagogiczną bez konieczności jej uprzedniego szkolenia. Tym samym nowa seria projektorów przyczynia się do obniżania kosztów operacyjnych, co ma duże znaczenie zwłaszcza w firmach i instytucjach zatrudniających wielu pracujących z tego rodzaju sprzętem pracowników. Wszystkie opisywane projektory są łatwe w transporcie, gdyż każdy z nich waży poniżej trzech kilogramów. Wszystkie projektory z rodziny PLC-XU3xx są zatem doskonale przystosowane do częstego przewożenia między miejscami, w których są używane.

Cena, dostępność i gwarancja

Model PLC-XU355 będzie pierwszym jaki trafi do sklepów - pojawi się w sprzedaży pod koniec marca tego roku w sugerowanej cenie detalicznej 7.929 zł (z VAT). W maju zostanie wprowadzony na rynek model PLC-XU350, a pozostałe trzy projektory - do końca czerwca br. Ich ceny nie są jeszcze znane.

Projektory mają trzyletnią gwarancję, a na lampę – 3 lata z limitem do 2000 godzin.

 

Zdjęcia dużej rozdzielczości są na stronie: http://www.sanyo.de/produkte_daten/projektoren/datasheet_pdf/SANYO_PLC-XU355_E_18032009.pdf

Dane techniczne: http://www.sanyo.de/produkte_daten/projektoren/datasheet_pdf/SANYO_PLC-XF71_E_19022009.pdf 

Informacje o SANYO Fisher Sales (Europe) GmbH:Firma SANYO Fisher Sales (Europe) GmbH została założona w 1977 r. z siedzibą w Monachium w Niemczech. Jest to spółka zależna koncernu SANYO Electric Co. Ltd. Jako centrala handlowa, firma zajmuje się obecnie koordynacją wszelkich działań handlowych i marketingowych na terenie Europy, z wyłączeniem Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, w zakresie takich linii produktowych jak projektory, monitory LCD, elektronika konsumencka, obrazowanie cyfrowe, telefony komórkowe i systemy bezpieczeństwa.SANYO jest jednym z największych producentów projektorów na świecie. Produkty tej marki wyróżniają się innowacyjnością, doskonałą jakością i wszechstronnością zastosowań. Kompletna linia produktowa obejmuje modele do kina domowego, projektory biznesowe i do zastosowań edukacyjnych, aż po profesjonalne urządzenia na potrzeby imprez masowych i kina domowego.  Uzupełnieniem tej rozbudowanej rodziny są monitory LCD. 

Informacje o SANYO Electric Co., Ltd. www.sanyo.com

SANYO Electric Co., Ltd. dąży do tego, aby stać się „dostawcą zaawansowanych rozwiązań środowiskowych i energetycznych”. Działalność SANYO obejmuje szeroki zakres produktów konsumenckich i komercyjnych, takich jak wyposażenie dla firm, akumulatory, urządzenia audio-wideo, IT i komunikacyjne, urządzenia domowe i elektroniczne oraz inne. Kierując się wizją wyrażoną w haśle „Think GAIA”, SANYO pragnie oferować najnowocześniejsze rozwiązania sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi, łącząc ze sobą liczne oryginalne technologie.   

Obsługa public relations malgorzata.blachnio@indalo.pl mobile (+48) 509 047 721Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »