Technologie » Komputery

Satis Group ma ramowe warunki współpracy z notowaną na NASDAQ INVO BioScience

Satis Group ma ramowe warunki współpracy z notowaną na NASDAQ INVO BioScience
Zobacz więcej zdjęć »
Satis Group S.A., notowana na GPW grupa technologiczna, jest na ostatnim etapie negocjacji z amerykańską firmą medyczną INVO BioScience Inc., notowaną na NASDAQ.

Satis Group S.A., notowana na GPW grupa technologiczna, jest na ostatnim etapie negocjacji  z amerykańską firmą medyczną INVO BioScience Inc., notowaną na NASDAQ. Obie spółki podpisały tzw. Term Sheet, który zawiera ramowe warunki współpracy przy powstaniu sieci klinik leczenia niepłodności. Będzie to pierwsza sieć placówek umożliwiająca leczenie niepłodności innowacyjną metodą INVOCell. Z danych wskazywanych przez EPAF (European Policy Audit on Fertility) z problemem niepłodności tylko w Polsce może zmagać się 1,5 mln par.

 

Zawarcie Term Sheet jest ostatnim etapem rundy negocjacyjnej ustalającym zasady współpracy przed podpisaniem umowy inwestycyjnej. Nowo utworzony podmiot, którego właścicielami będą Satis Group i INVO BioScience, będzie prowadził sieć klinik, w których będzie możliwe m.in. leczenie niepłodności innowacyjną metodą INVOCell.

 

Misją INVO Bioscience® jest zwiększenie dostępu do leczenia niepłodności oraz opieki nad pacjentami na całym świecie. Spółka jest autorem technologii INVOcell®, pierwszego systemu do inkubacji wewnątrzpochwowej (IVC) dopuszczonego przez FDA w Stanach Zjednoczonych. Jest to nowatorskie urządzenie i procedura zapewniająca bardziej naturalne, bezpieczne, skuteczne i tańsze leczenie niepłodności.

 

Przed zawarciem Term Sheet obie spółki podpisały 9 lipca br. list intencyjny, oraz prowadziły zaawansowane negocjacje, Były one możliwe dzięki umowie o zachowaniu poufności, co miało miejsce 14 maja br. Przed rozpoczęciem negocjacji Satis Group dokonała transakcji nabycia pakietu akcji INVO Bioscience® stanowiącego prawie 2,4 procent udziału w jej kapitale zakładowym. Transakcja została sfinansowana w ramach umowy z Polish American Investment Fund LLC, która została zawarta 29 kwietnia br.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »