Dom » Wnętrza

Sauna parowa pożyteczna na codzień

Sauna parowa pożyteczna na codzień
Zobacz więcej zdjęć »
Sauna . Dużo by pisać. Relax którym można sobie pomóc w rozładowaniu stresu czy odpoczać po meczacym dniu. Sauna to ceremonia przygotowań.

Rozgrzewamy  piec  około godziny . Dobry piec do sauny np. EOS- Herkules XL S120 Vapor   o solidnej konstrukcji, z dużymi koszami na kamienie daje dobry komfort korzystania z sauny .  Trzeba pamiętać o kontroli wody w parowniku oraz jak ktoś używa aromatów do sauny  odpowiedniego poziomu olejków  aromatycznych w piecu sauny.   W tym czasie rozgrzewamy ręczniki i maty z którymi będzie się stykac  nasze ciało.  Miłym dodatkiem do do spędzanego w saunie czasu  są  przygotowywane wczesniej posiłki i napoje.  Po trwającym dłuższą chwilę oczekiwaniu wchodzimy do sauny i zaczynamy  nagrzewać swoje ciało . Owinięci jedynie ręcznikiem  zażywamy parnych kąpieli.  Z nowoczesnego pieca do sauny eos  który nie tylko daje stabilną temperaturę  pary rozpylamy zapachy olejków aromatycznych.  Nie należy przesadzać z intensywnością zapachów. Musimy sobie zdawać sprawę ,że unosząca się w saunie para mocno intesyfikuje zapach  aromatów. Jak długo przebywać w saunie każdy musi okreslić sam . Najcześciej przestajemy przebywać w niej jak nam się już znudzi przebywanie w saunie. Czas przebywania w saunie może być również podyktowany względami zdrowotnymi. Musimy samodzielnie obserwować jak szachowuje się nasz organizm. Objawy typu chłodny pot na ciele, szczypanie nosa i ust, utrudnione oddychanie, kołatanie serca jest dla nas znakiem ,że powinniśmy jak najszybciej opuścic saunę. W takim wypadku kąpiel parową możemy podzielić na kilka sesji a następną sesję rozpocząć jak objawy zdrowone ustapią.  Pamietajmy o uzupełnieniu płynów po każdorazowym wyjściu z sauny.  Jak już zakończymy korzystanie z sauny warto swoje rozgrzane ciało schłodzić pod prysznicem. Pamietajmy ,że dla poczatkujacych uzytkowników sauny woda nie powinna być lodowata. Zażywanie sauny to nie tylko przyjemność ale metoda oczyszczenia organizmu. Korzystajmy z sauny jak tylko możemy najczęściej ku  polepszeniu  swojego zdrowia


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Asmar :: Sprzedaż sauny, budowa basenów,budowa grot solnych, sprzedaż akcesoriów do aromaterpi
http://www.asmar.info.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »